reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Japan Meteorological Agency
Biznes |

Japonia i Indie podpiszą umowę ws. półprzewodników

Według doniesień, rządy Japonii i Indii omawiają dwustronną umowę handlową, która przyniesie korzyści ich łańcuchom dostaw półprzewodników.

Japoński minister gospodarki, handlu i przemysłu Yasutoshi Nishimura ma dziś (19 lipca) odwiedzić Indie, aby spotkać się z indyjskim ministrem elektroniki i technologii informatycznych Ashwini Vaishnaw, by podpisać protokół ustaleń (MOU). Będzie to część proponowanej "Inicjatywy Współpracy Przemysłowej Japonia-Indie" mającej na celu wzmocnienie więzi gospodarczych.

Proponowane MOU pozwoli wykorzystać siłę Japonii w produkcji oraz wykwalifikowaną siłą roboczą z Indii. Umowa będzie z kolei częścią Quad zorganizowanego przez Japonię, USA, Australię i Indie w celu przeciwdziałania potędze Chin.

Japonia i Indie wzięły niedawno udział w szczycie "Make in India with Japan for the Globe", podczas którego zbadano, w jaki sposób branże takie jak obronność, lotnictwo, produkcja, technologie informacyjne i przemysł chemiczny w obu krajach mogą współpracować. Co należy podkreślić – Japonia zobowiązała się wtedy do zainwestowania 5 bilionów dolarów w Indiach w 2022 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama