reklama
reklama
reklama
© SatRevolution
Biznes |

SatRev przenosi się do nowej siedziby

SatRev, wrocławska spółka z sektora kosmicznego, przenosi swoją siedzibę do wrocławskiego Sky Tower, w którym zajmie około 600 mkw powierzchni. Do tej pory biura i laboratoria SatRev znajdowały się w Praczach Odrzańskich, były również trzykrotnie mniejsze od nowego miejsca.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że SatRev świętował niedawno swoje siedmiolecie. Firma przez ten czas rozrastała się, zaczynając od startupu do przedsiębiorstwa, które zarządza jedenastoma własnymi satelitami w przestrzeni kosmicznej i rozwija projekty w celu wyniesienia kolejnych.

„Z wielką radością informujemy, że SatRev otworzył swoje nowe biuro w Sky Tower! Rozszerzenie to umożliwi nam pomieszczenie rosnącego zespołu oraz wsparcie dalszego rozwoju Spółki. Cieszymy się, że możemy podzielić się tym znaczącym osiągnięciem, nowe biuro w tak znaczącym dla Wrocławia miejscu to również większy prestiż dla Spółki” – mówił Grzegorz Zwoliński, założyciel i Prezes SatRev, w komunikacie prasowym.

W nowej siedzibie będzie przestrzeń biurowa oraz laboratoryjna, a także 80 miejsc pracy. Znajdą się tam 3 sale konferencyjne, 5 gabinetów specjalistów nietechnicznych, a także laboratorium główne, w którym będą pracowali wszyscy inżynierowie oraz laboratoria dedykowane: Clean Room, Laboratorium Optyczne i Laboratorium Mechaniczne.

„Naszą ambicją jest nie tylko realizacja kontraktów na rzecz zewnętrznych partnerów, ale również uruchomienie i zarządzanie konstelacją własnych satelitów obrazujących, w skład której wejdą również najnowocześniejsze satelity wysokiej rozdzielczości, opracowane w naszej autorskiej technologii DeploScope, których prototypy już testujemy. Rozważamy też wejście na giełdę w Polsce lub za granicą” – dodał Zwoliński.

SatRev podkreśla, że w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonmicznej powstaje również fabryka satelitów, w której miałoby być wytwarzanych 200 satelitów rocznie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1