reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panasonic
Przemysł elektroniczny |

Panasonic planuje budowę fabryki baterii w Indiach

Pojawiły się spekulacje, że japoński gigant elektroniczny Panasonic prowadzi rozmowy w sprawie utworzenia nowego zakładu produkującego baterie w Indiach, który utworzyłby przy pomocy rządowego programu zachęt powiązanych z produkcją (PLI).

Według doniesień, kierownictwo Panasonic spotkało się z przedstawicielem rządu indyjskiego na początku lipca, aby omówić możliwości i ewentualne dotacje. Teraz spekuluje się, że japońska firma "jest bliska poczynienia znaczących inwestycji" w Indiach.

Indyjski rząd wybrał wcześniej cztery firmy, które miałyby zostać włączone do programu PLI. Okazało się jednak, że z puli wycofał się Hyundai Global Motors, a prawdopodobnym jest, że miejsce to zajmie właśnie Panasonic.

Warto dodać, że Panasonic jest obecnie jednym z największych dostawców akumulatorów dla Tesli. Jednak każdy nowy zakład w Indiach zapewniłby firmie dobry dostęp geograficzny do firm posiadających tam swoje lokalne zakłady – Tata Motors, Mahindra & Mahindra, Mercedes-Benz, Hyundai, czy Volkswagen.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama