reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Seat
Przemysł elektroniczny |

Seat inwestuje 300 mln euro w zakład montażu ogniw

Wayn Griffiths, Prezes Seat S.A., poinformował 17 lipca o zgłoszeniu projektu o wartości 300 mln euro do nowego Battery PERTE VEC, który dotyczy budowy zakładu montażu ogniw akumulatorowych w hiszpańskim Martorell.

Nowy zakład montażu ogniw akumulatorowych Seata będzie miał 64 000 metrów kwadratowych, co odpowiada około dziewięciu boiskom piłkarskim. 

Wayn Griffiths zaznaczył również, że w zakładzie będzie odbywał się montaż ogniw, które PowerCo będzie produkować w gigafabryce w Sagunto w Walencji".

W związku z inwestycją Seat planuje utworzenie 400 miejsc pracy. Firma oczekuje jednak, że nowy zakład w położonym w Katalonii Martotell przyczyni się do powstania również 100 pośrednich miejsc pracy. 

"Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny, ponieważ robimy kolejny krok naprzód w naszym planie elektryfikacji. SEAT S.A. złożył wniosek do nowego Battery PERTE VEC z projektem budowy zakładu montażu ogniw akumulatorowych właśnie tutaj, w Martorell" – mówił Wayn Griffiths, Prezes Seat S.A., w komunikacie prasowym. "(Zakład) będzie połączony z naszym Warsztatem 10, gdzie będziemy produkować niektóre samochody elektryczne Grupy Volkswagen, w tym CUPRA Raval. Pomoże nam to zoptymalizować procesy logistyczne i zmniejszyć nasz ślad węglowy".

Budowa zakładu ma rozpocząć się w najbliższych tygodniach i zakończyć się w 2025 roku. 

"Ten obiekt ma fundamentalne znaczenie dla naszej firmy i będzie również impulsem do stworzenia drugiej bazy w Martorell” – mówił dalej Wayn Griffiths. "To kluczowy moment dla naszej branży. SEAT S.A. i Grupa Volkswagen przeznaczają znaczne środki na osiągnięcie zrównoważonej mobilności. I nadal rozwijać nasze ambicje, aby Hiszpania stała się centrum mobilności elektrycznej w Europie. Hiszpańskie i europejskie instytucje również muszą być przekonane i zaangażowane. Podobnie jak w innych krajach, należy stworzyć ramy prawne, aby zapewnić inwestycje w tym sektorze i zwiększyć konkurencyjność. Współpraca publiczno-prywatna jest niezbędna do przyspieszenia tej transformacji, a w Hiszpanii podjęto już pewne kroki we właściwym kierunku. Na przykład, rządowy środek zapewniający 15% odliczenie od podatku dochodowego od osób fizycznych na zakup pojazdów elektrycznych, inicjatywa, która musi iść w parze z większymi inwestycjami w rozbudowę infrastruktury punktów ładowania".


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama