reklama
reklama
reklama
reklama
© PolCam Systems
Przemysł elektroniczny |

Raciąż inwestuje w polskie systemy monitorowania

Założona w 2001 roku spółka PolCam Systems, będąca centrum kompetencyjnym GRUPY WB w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, podpisała porozumienie o współpracy z miastem Raciąż. Jak podano w komunikacie, w ramach umowy na ulicach miejscowości w województwie mazowieckim pojawią się nowatorskie w Polsce systemy monitorowania i zwiększania bezpieczeństwa na drogach.

„Wprowadzenie do Raciąża urządzeń PolCam Systems pozwoli na skuteczne monitorowanie ruchu drogowego w mieście. Zwiększy bezpieczeństwo na drogach i pozwoli na usprawnienie komunikacji i zarządzania. Jestem przekonany, że współpraca polskiego producenta i władz miejskich przyczyni się do rozwoju i modernizacji historycznej miejscowości” – powiedział Krystian Kaczyński, prezes PolCam Systems, w komunikacie prasowym.

W Raciążu zostaną zainstalowane nowatorskie rozwiązania m.in. kamery oparte z wbudowanymi mechanizmami sztucznej inteligencji do odczytywania tablic rejestracyjnych, które można powiązać z automatycznym system mandatowania, a także bazami danych dotyczących ubezpieczenia i dopuszczenia do ruchu pojazdów. Przy przedsięwzięciu PolCam Systems będzie współpracował z Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów.

Raciąż chce również pozyskać najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające ważenie pojazdów w ruchu oraz systemy monitorujące przejazd kolejowy. W planach uwzględniono także montaż inteligentnego systemu pomiaru odcinkowego prędkości, również opartego o rozwiązania uczenia maszynowego.

Jak zaznaczono w komunikacie, wprowadzenie na ulice Raciąża najnowszych rozwiązań z branży ruchu drogowego oznacza, że miasto staje się partnerem dla badań i rozwoju futurystycznych technologii dla bezpieczeństwa mieszkańców i zapewnienia płynnego przepływu komunikacyjnego.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2