reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HP
Przemysł elektroniczny |

Hewlett Packard rozpocznie produkcję w Indiach

Wizyta państwowa premiera Indii Narendry Modiego w Stanach Zjednoczonych opłacił się - pomogła w zawarciu umowy między Hewlett Packard (HPE) a indyjskim producentem VVDN Technologies dotyczącej rozpoczęcia produkcji serwerów wysokonakładowych.

HPE twierdzi, że VVDN będzie wytwarzać swoje produkty w zakładzie w Manesar w stanie Haryana. Amerykańska firma uważa, że ruch ten wesprze rosnący popyt ze strony indyjskich przedsiębiorstw, a także zdywersyfikuje globalny łańcuch dostaw. Firma z siedzibą w Teksasie spodziewa się wyprodukować serwery high-runner o wartości 1 mld USD w ciągu pierwszych pięciu lat produkcji.

Transakcja została częściowo ułatwiona przez Modiego i jego rządową inicjatywę "Make in India".

"Dzisiejsze ogłoszenie oznacza znaczący kamień milowy dla HPE i potwierdza nasze zaangażowanie w inicjatywę rządu Indii "Make in India" na rzecz samowystarczalnych Indii" – mówił Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE, w komunikacie prasowym.

HPE jest już głęboko zaangażowane w Indiach. Prowadzi kampus w Mahadevapura w Bengaluru, który jest domem dla ponad 4000 naukowców, inżynierów i zespołów badawczych.

"Decyzja o rozpoczęciu produkcji w Indiach podkreśla długoterminowe zaangażowanie HPE w Indiach" - dodał Som Satsangi SVP i dyrektor zarządzający HPE India. "Oczekuje się, że Indie staną się gospodarką cyfrową o wartości 1 biliona USD i wierzymy, że "Make in India" pomoże przyspieszyć realizację tej wizji. Dzięki lokalnej produkcji HPE będzie w stanie lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów z różnych branż i segmentów, od startupów, przez małe i średnie firmy, po przedsiębiorstwa i instytucje rządowe".

Jest to kolejna firma, która widzi potencjał w produkcji nad Gangesem. Wymienić należy choćby Micron, Salcomp, Foxconn, czy Applied Materials.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1