reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© JR HOLDING ASI
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka pozyskała 4 mln zł od nowego inwestora

Kogena z siedzibą we Wrocławiu pozyskała nowego inwestora, podpisując umowę z JR Holding ASI, która – jak poinformowano w komunikacie prasowym – w zamian za 4 mln zł obejmie 20% udziałów w tej specjalizującej się w budowie zaawansowanych systemów monitorowania i diagnostyki robotów przemysłowych spółce.

„Zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z JR Holding z uwagi na to, że podejście JRH jest bardzo probiznesowe, a zespół firmy tworzą praktycy z olbrzymim doświadczeniem w wielu projektach. Już w trakcie przygotowań do zawarcia umowy inwestycyjnej intensywnie rozmawialiśmy o możliwych scenariuszach rozwoju a nawet uzyskaliśmy pierwsze kontakty na rynku amerykańskim. To dobrze rokuje na naszą przyszłą współpracę” – wyjaśnia Maciej Plebański, założyciel i Prezes spółki Kogena, w komunikacie prasowym.

Wrocławska Kogena tworzy własne rozwiązania, wykorzystując najnowsze technologie z zakresu IoT, robotyki oraz automatyki, dzięki którym klienci mogą skutecznie zarządzać swoimi robotami, minimalizować ryzyko awarii oraz optymalizować wydajność, co przyczynia się do zwiększenia produktywności i konkurencyjności. 

JR Holding podkreśla, że zespół Kogeny tworzą doświadczeni specjaliści z dziedziny automatyki, robotyki oraz programowania, a każdy z pracowników ma szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co umożliwia projektowanie oraz wdrażanie skutecznych i innowacyjnych rozwiązań dla klientów i partnerów. Zaznaczono, że z oferowanego przez spółkę rozwiązania korzystają takie firmy jak: Ekaterra, Scanfil, Diehl Controls czy Nutricia.

„Środki z inwestycji JR Holding przeznaczymy głównie na rozwój sieci partnerskiej oraz integrację nowych marek robotów. Do końca tego roku chcemy wzmocnić swoją obecność na rynku amerykańskim oraz rozpocząć działania w Azji” – dodał Plebański.

Należy podkreślić, że opracowana przez Kogenę platforma jest w pełni zintegrowana z robotami Universal Robots, Kawasaki, Yaskawa, Techman oraz Epson, a niedługo będzie również kompatybilna m.in. z Fanuc, Kuka czy ABB.

„Zespół firmy Kogena jest doświadczony i zmotywowany, co zawsze warunkuje potencjalny sukces przedsięwzięcia. Rozwiązania oferowane przez spółkę wspierają rosnący trend robotyzacji i automatyzacji pracy w firmach produkcyjnych przyczyniając się do optymalizacji pracy urządzeń wykorzystywanych przez klientów spółki. Ta inwestycja wpisuje się w naszą politykę inwestycyjną, koncentrowania się na najbardziej perspektywicznych przedsięwzięciach z silnie rosnących branż” – mówi January Ciszewski, inwestor i Prezes JR HOLDING, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1