reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

NVidia zostanie jednak inwestorem w IPO ARM?

Z doniesień prasowych wynika, że NVidia może jednak zostać inwestorem w IPO ARM o wartości miliarda euro. Specjalista od procesorów graficznych bezskutecznie próbował połknąć projektanta chipów ponad rok temu, o czym pisał też Evertiq.

Negocjacje między ARM i NVidią obracały się wokół wyceny ARM, pisze Financial Times. NVidia wolałaby wycenę całego kandydata na giełdzie między 35 a 40 miliardów dolarów w przypadku wejścia. ARM, z drugiej strony, dąży do wartości w kierunku 80 miliardów dolarów. Żadna z firm nie chciała początkowo komentować tej kwestii, donosi Reuters.

Poprzedni właściciel ARM, inwestor technologiczny Softbank, naciska na IPO projektanta chipów na Wall Street, zgodnie z wcześniejszymi informacjami. Docelową datą jest wrzesień. ARM negocjuje z ponad dziesięcioma firmami, aby pozyskać je jako głównych inwestorów. Wśród nich jest firma Intel produkująca chipy.

Oczekuje się, że NVidia przejmie tylko stosunkowo niewielki udział ARM o wartości kilkuset milionów dolarów, kontynuuje Financial Times. Ma to na celu uniknięcie problemów antymonopolowych. Sprzedaż ARM NVidii nie powiodła się wcześniej z powodu obaw kilku organów ochrony konkurencji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama