reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon i Semikron Danfoss podpisali umowę dot. chipów

Infineon Technologies AG i Semikron Danfoss podpisały 12 lipca wieloletnią umowę na dostawę chipów do elektromobilności opartych na krzemie. Zgodnie z umową Infineon dostarczy Semikron Danfoss układy scalone składające się z tranzystorów IGBT i diod. W komunikacie prasowym podkreślono, że chipy te są wykorzystywane przede wszystkim w modułach mocy dla falowników, używanych do głównego napędu w pojazdach elektrycznych.

Infineon twierdzi, powołując się na analizy specjalistów, że do 2028 r. samochody z całkowicie lub częściowo zelektryfikowanym układem napędowym będą stanowić dwie trzecie produkowanych samochodów. Prognozy te oraz szybki wzrost elektromobilności napędzający popyt na półprzewodniki mocy wpłynęły na decyzję obu firm o podpisaniu umowy.

"Jako światowy lider w dziedzinie półprzewodników samochodowych, Infineon oferuje przełomowe rozwiązania dla czystej i bezpiecznej mobilności. Już dziś nasze tranzystory IGBT i diody odgrywają ważną rolę w transformacji elektromobilności w branży, umożliwiając wydajną konwersję mocy w elektrycznym układzie napędowym" – powiedział Peter Schiefer, prezes działu motoryzacyjnego Infineon, w komunikacie prasowym. "Nasze szerokie portfolio produktów, wiedza systemowa i ciągłe inwestycje w nasze możliwości produkcyjne sprawiają, że jesteśmy cenionym partnerem dla graczy z branży motoryzacyjnej, takich jak Semikron Danfoss".

Jak podkreślono, IGBT i diody dla Semikron Danfoss będą produkowane przez Infineon w zakładach w Dreźnie oraz w malezyjskim Kulim. Należy nadmienić, że Semikron Danfoss produkuje własne samochodowe moduły mocy w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu, w Utica w USA, a od przyszłego roku rozpocznie również produkcję w chińskim Nanjing.

"Semikron Danfoss dostarcza klientom z branży motoryzacyjnej moduły zasilania oparte na najbardziej zaawansowanych technologiach montażu, które w pełni wykorzystują możliwości IGBT i diod, aby umożliwić dalszą dekarbonizację sektora transportu. Klienci z branży motoryzacyjnej ufają nam jako doświadczonemu, długoterminowemu partnerowi, który napędza transformację w branży" – dodał Claus A. Petersen, prezes Semikron Danfoss.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama