reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ECIA
Analizy |

Ożywienie na rynku komponentów po majowym załamaniu

Zgodnie z najnowszymi danymi branżowymi, mamy do czynienia z czteropunktowym wzrostem nastrojów dotyczących sprzedaży wśród specjalistów z branży w łańcuchu dostaw komponentów elektronicznych.

Opublikowany miesiąc temu raport ECIA Electronic Component Sales Trends (ECST) mógł wzbudzać niepokój. Ujawnił on 14,5-punktowy spadek optymizmu w branży, który nastąpił pomiędzy kwietniem a majem.

Jednak opublikowane najnowsze dane przez ECIA, prezentują nieco odmienne nastroje. Można z nich wyczytać bowiem 4 punktowy wzrost, co przełożyło się na wynik indeksu na poziomie. Nie jest to koniec. ESIA spodziewa się, że wartość ta wzrośnie o osiem punktów do 84,2.

Również patrząc długoterminowo, ECIA uważa, że przyjęcie przez rynek innowacyjnych technologii i popyt korporacyjny/konsumencki na produkty nowej generacji powinny utrzymać oczekiwania na wysokim poziomie.

„Nadzieja wciąż jest, ponieważ prognoza dla lipcowego indeksu wzrosła o prawie 8 punktów do 84,2" – mówił Dale Ford, główny analityk ECIA i autor raportu. „Ogólny trend w wynikach indeksu w 2023 r. wskazuje na wydłużony okres ożywienia rynku, a zwrot w rocznym wzroście nastąpi najwcześniej pod koniec 2023 r."
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1