reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BorgWarner
Przemysł elektroniczny |

BorgWarner inwestuje w nowy zakład w Meksyku

Amerykański specjalista w dziedzinie mobilności, BorgWarner, rozpoczął budowę nowego zakładu w San Luis Potosi, w którym produkowane będą komponenty elektroniki mocy i silniki elektryczne.

W nowym zakładzie BorgWarnera w Meksyku będą znajdowały się clean room oraz laboratorium testowania walidacji produktów skoncentrowane na falownikach. Firma twierdzi, że wybrała San Luis Potosí na strategiczną lokalizację ze względu na dobry dostęp do globalnego łańcucha dostaw.

Do tej pory BorgWarner posiadał zakład produkcyjny w parku przemysłowym Tres Naciones, w którym montowane są zintegrowane elektryczne jednostki napędowe (iDM) do lekkich pojazdów elektrycznych. Nowy zakład powstanie natomiast w parku przemysłowym WTC 2 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie uruchomiony przed 2. kwartałem 2024 roku.

"Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu, który jest mocno zaangażowany w zapewnienie zrównoważonej przyszłości. Nasza strategia Charging Forward 2027 wymaga elastyczności i innowacyjności, dlatego jesteśmy odpowiedzialni za przyspieszenie przejścia na elektryfikację nie tylko w produkcji, ale także w rozwoju produktów" – mówił dr Stefan Demmerle, prezes i dyrektor generalny BorgWarner PowerDrive Systems, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama