reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Polska spółka notuje rekordowy 259% wzrost przychodów

Dostawca międzynarodowych rozwiązań sektora OZE, firma beeIN, uzyskała w II kwartale 2023 r. rekordowe przychody ze sprzedaży o szacunkowej wartości ok. 17,2 mln zł, co stanowi duży wzrost względem wypracowanych w analogicznym okresie zeszłego roku 4,79 mln zł.

BeeIN twierdzi, że dynamiczny wzrost przychodów to efekt udanej ekspansji na nowe rynki oraz szybkiego dostosowywania się do zmiennej sytuacji rynkowej w sektorze odnawialnych źródeł energii.  

„Jesteśmy usatysfakcjonowani istotnym wzrostem przychodów beeIN S.A. za 2Q23, które są ponad trzykrotnie wyższe niż w analogicznym okresie 2022 r. Obecny rok przyniósł nam duże wyzwania, w tym wyraźny spadek cen paneli fotowoltaicznych. Dzięki szybkiemu i elastycznemu reagowaniu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w sektorze OZE zamknęliśmy jednak drugi kwartał z bardzo dobrym wynikiem i z optymizmem patrzymy w przyszłość” – mówi Michał Sochacki, Prezes beeIN, w komunikacie prasowym.

Jak podkreślono, obecnie spółka współpracuje z kilkudziesięcioma dostawcami paneli fotowoltaicznych z grupy Tier-1, do której należy 2% firm najlepiej ocenianych wg klasyfikacji opracowanej przez Bloomberg New Energy Finance Corporation. BeeIN ocenia współpracę z dostawcami z grupy Tier-1 jako możliwość zwiększenia atrakcyjności cenowej swojej oferty produktowej oraz budowania wizerunku sprawdzonego partnera biznesowego. 

„Naszym antidotum na zawirowania rynkowe jest sprawność operacyjna spółki oraz konsekwentna realizacja jednego ze strategicznych celów, który zakłada dywersyfikację geograficzną oraz produktową. Niedawno wzbogaciliśmy ofertę o panele fotowoltaiczne od nowych dostawców oraz wprowadziliśmy do niej produkty N-Type o zwiększonej wydajności, sprawności i żywotności. Jednocześnie rozszerzamy portfolio klientów realizujących duże projekty PV, którym zapewniamy konkurencyjne ceny paneli na farmy fotowoltaiczne. Jestem przekonany, że dywersyfikacja biznesu przełoży się na dobre wyniki w kolejnych kwartałach i zwiększy wartość spółki, którą budujemy z myślą o naszych akcjonariuszach” – podsumowuje Artur Lipiński, Wiceprezes Zarządu beeIN, w komunikacie. 

BeeIN jest dostawcą rozwiązań i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE, świadczy również usługi montażu, monitoringu oraz serwisu uznanych producentów pomp ciepła. Polska spółka podkreśla, że wyróżnia ją strategia bazująca na zdywersyfikowanych filarach biznesu oraz na najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Perspektywy rozwoju koncentruje wokół dynamicznie rosnącego rynku pomp ciepła, a także działań zmierzających ku sukcesywnej ekspansji zagranicznej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1