reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Katek Group
Przemysł elektroniczny |

Niemiecka firma przejmuje amerykański Nexetek

Katek z siedzibą w Monachium ogłosił nabycie 100% akcji firmy Nexetek, amerykańskiego dostawcy zaawansowanej technologicznie elektroniki. Dzięki temu przejęciu niemieckie przedsiębiorstwo zwiększy swoją obecność w szybko rozwijających się sektorach bezpieczeństwa wewnętrznego i obrony, technologii medycznych, energii, przemysłu wysokiej klasy oraz sektora lotniczego, który jest nowy dla Kateku.

Wszystkie zgody wymagane przez władze zostały udzielone firmie z siedzibą w Monachium, przez co przejęcie zostało formalnie zamknięte. 

Katek podkreśla w komunikacie, że przejęcie nie tylko rozszerza obecność firmy w Ameryce Północnej, ale również zaznacza ją w szybko rozwijających się sektorach bezpieczeństwa wewnętrznego i obrony, technologii medycznych, energii, przemysłu wysokiej klasy i sektora lotniczego.

Z około 160 pracownikami i roczną sprzedażą, która przekroczyła w 2022 roku 43 mln USD, Nextek jest liderem w opracowywaniu wysoce złożonych produktów do krytycznych zastosowań, szczególnie w obszarach prototypowania i produkcji na małą i średnią skalę. Ten profil amerykańskiej firmy stanowi dobre uzupełnienie Katek Canada (dawniej SigmaPoint) jako dostawcy dużej ilości złożonej elektroniki. Oprócz szybkiego prototypowania, Nextek oferuje również zaawansowaną produkcję PCBA i kompletnych urządzeń (box built), a także inżynierię analityczną, inżynierię produktu oraz rozległe usługi testowe dla swoich klientów.

W komunikacie zaznaczono, że obie firmy korzystają z silnego trendu reshoringu w Ameryce Północnej, który postępuje masowo ze względu na obecne napięcia gospodarcze i geopolityczne.

Katek zwraca uwagę, że Nextek zapewnia najwyższe standardy jakości nie tylko dzięki standardowej normie ISO 9001, ale także certyfikatom i zatwierdzeniom w przemyśle lotniczym (AS 9100D), medycznym (ISO 13485) i wojskowym (zarejestrowanym w ITAR), a także posiada unikalne możliwości laboratoryjne do testowania materiałów i zapewnienia wymaganej jakości w krytycznych zastosowaniach.

"Przejęcie Nextek to już nasz drugi przyczółek w Ameryce Północnej. Nie tylko daje nam to możliwość obsługi naszych europejskich klientów bezpośrednio w USA, ale także otwiera przed KATEK możliwość skorzystania z ogólnie silnego trendu wzrostowego w Ameryce Północnej. Dzięki wycofaniu się z Azji i wysokiemu poziomowi inwestycji w Ameryce Północnej, a także w kontekście ustawy rządu USA o redukcji inflacji, jesteśmy dobrze przygotowani do osiągnięcia sukcesu. Nextek jest idealnym uzupełnieniem naszej istniejącej działalności w zakresie elektroniki o wysokiej wartości w Kanadzie i już teraz jest bardzo rentowny” – mówił Rainer Koppitz, CEO Katek w komunikacie prasowym.

Obie strony oczekują, że połączenie, zwłaszcza w obszarach sprzedaży i łańcucha dostaw, jeszcze bardziej zwiększy i tak już dobrą rentowność firmy. Jak zaznaczono, John Roberts, wieloletni dyrektor generalny Nextek z bardzo dobrą znajomością branży, wciąż będzie kierował lokalizacją wraz z całym zespołem zarządzającym.

"Nextek jest zachwycony byciem częścią Katek Group. Oczekujemy udanej integracji i świetlanej przyszłości z dużymi możliwościami rozwoju jako część Katek. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie przewidywanego dodatkowego potencjału biznesowego po obu stronach Atlantyku. W połączeniu z siłą i możliwościami Katek Canada, w Nextek widzimy bardzo obiecującą przyszłość dla Katek w Ameryce Północnej. Cały zespół Nextek nie może się doczekać podjęcia kolejnych kroków wspólnie z Katek w ramach "TeamBlue"” – dodał John Roberts, CEO Nextek, w komunikacie.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2