reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kontron
Biznes |

Kontron przejmuje Comlab AG

Kontron AG podpisał umowę zakupu 100% udziałów w Comlab AG, szwajcarskiej firmie specjalizującej się w produkcji przekaźników danych dla kolei.

Comlab zostanie w pełni zintegrowany z Kontron Transportation, który dzięki temu przejęciu zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku kolejowym. Comlab posiada własne portfolio produktów, możliwości inżynieryjne i obecność na rynkach szwajcarskim, niemieckim oraz chińskim, gdzie Kontron Transportation szczególnie chce zwiększyć swoją obecność. 

Warto zaznaczyć, że w 2022 r. Comlab wygenerował 20 mln EUR przychodów przy progu rentowności. Zamknięcie transakcji spodziewane jest do końca lipca.

Comlab rozwija częstotliwości radiowe od 1971 roku. Obecnie szwajcarska firma zatrudnia ponad 110 osób w swoim kraju, Niemczech i Chinach. Szacuje się, że w 2024 roku osiągnie przychody w wysokości 25 mln EUR i dochód netto w wysokości 2 mln EUR.

"Dzięki przejęciu Comlab zwiększymy nasze portfolio produktów i możliwości inżynieryjne. Obecność i doświadczenie Comlab w Szwajcarii będą miały kluczowe znaczenie dla naszego wejścia na rynek i rozwoju w tym ważnym regionie, szczególnie ze względu na infrastrukturę kolejową, infrastrukturę linii drugorzędnych oraz transportu publicznego", mówi Bernd Eder, dyrektor generalny Kontron Transportation w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1