reklama
reklama
reklama
© LG
Przemysł elektroniczny |

LG otwiera nową spółkę badawczo-rozwojową

LG Electronics otwiera w Indonezji nowy zakład badawczo-rozwojowy o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, będący pierwszą zagraniczną spółką zależną prowadzącą badania w imieniu LG HE Company, dopełnia lokalną działalność biznesową LG obejmującą rozwój produktów, produkcję i sprzedaż – czytamy w komunikacie prasowym. Ceremonia otwarcia odbyła się 6 lipca w mieście Cibitung w Indonezji.

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo pokłada duże nadzieje w nowej spółce, pisząc że odegra ona kluczową rolę w usprawnieniu działalności biznesowej firmy w Azji. Nowa jednostka będzie prowadziła projekty projekty badawczo-rozwojowe dotyczące produktów przeznaczonych na rynek globalny. LG zaznacza, że nowa spółka zależna pozwoli firmie ujednolicić działania w zakresie rozwoju produktów i produkcji, bardziej efektywnie opracowywać nowe modele urządzeń, a także szybciej rozszerzać działalność firmy na globalnym rynku telewizorów.

LG chce promować lokalne systemy obsługi produktów z naciskiem na badania i rozwój, by osiągnąć bardziej zróżnicowaną ofertę produktów telewizyjnych, które zaspokoją potrzeby szybko rozwijającego się rynku azjatyckiego, a w szczególności Indonezji. Nowa spółka ma zatem pełnić funkcję platformy startowej dla innowacji LG skierowanych na rynek globalny.

Należy podkreślić, że nowy zakład badawczo-rozwojowy LG w Indonezji jest położony w niedalekim sąsiedztwie oddziałów produkcyjnych w Cibitung i sprzedażowych w Dżakarcie, co wzmacnia regionalny całościowy łańcuch dostaw.

W nowej jednostce ma pracować 500 pracowników do 2025 roku, w tym wielu ekspertów. Stanowisko nowego szefa spółki LGE Indonesia Research and Development objął Lee So-yeoun, dotychczasowy szef działu badań i rozwoju w Indonezji LG.

„Spółka badawczo-rozwojowa jest krokiem w kierunku naszego ostatecznego celu, jakim jest zapewnienie konsumentom najlepszych wrażeń, począwszy od rozwoju produktów aż po obsługę klienta. Obiekt będzie służył jako miejsce testowania innowacji LG, które mają zrewolucjonizować branżę w skali globalnej” – mówi Park Hyoung-sei, prezes LG Home Entertainment Company, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2