reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Przemysł elektroniczny |

Ericsson zainwestuje 155 mln euro w europejski hub

Ericsson zainwestuje15 mln euro w budowę inteligentnego centrum produkcyjno-technologicznego nowej generacji w Tallinie, który połączy wszystkie obiekty firmy w Estonii w jedną lokalizację. Europejski hub Ericssona będzie miał powierzchnię 50 000 mkw i zostanie uruchomiony na początku 2026 roku.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, za sprawą budowy inteligentnego centrum produkcyjno-technologicznego w Tallinie, Ericsson chce zostać liderem innowacji w Europie. 

Szwedzka firma telekomunikacyjna twierdzi też, że poprzez utworzenie tego europejskiego hubu, zyska symbiotyczną relację pomiędzy ugruntowaną działalnością badawczo-rozwojową w Szwecji, a produkcją.

Pierwszym krokiem w tym kierunku jest podpisanie przez firmę Ericsson – za pośrednictwem estońskiej spółki stowarzyszonej – ostatecznej umowy nabycia nieruchomości w celu budowy tego inteligentnego hubu, przy czym transakcja ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2024 roku.

Hub będzie zlokalizowany w parku biznesowym Ülemiste City w Tallinie. Zakłada się, że rozpocznie swoją działalność na początku 2026 roku.

"Ten ruch jest zgodny z długoterminową strategią firmy Ericsson na rzecz bardziej odpornego i zrównoważonego łańcucha dostaw, znacznie zmniejszając nasz ślad węglowy i wykorzystując moc 5G do inteligentnej produkcji. Cały nasz globalny krajobraz produkcyjny jest digitalizowany i, podobnie jak w USA, wzmocni to powiązanie między naszymi badaniami i rozwojem a wprowadzaniem nowych produktów, aby zapewnić, że każdy wytwarzany przez nas produkt nie tylko przynosi korzyści naszym klientom, ale jest również wytwarzany przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko" – powiedział Fredrik Jejdling, wiceprezes wykonawczy i szef działu sieci w firmie Ericsson, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2