reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lacroix Kwidzyn
Przemysł elektroniczny |

Zakład Lacroix w Kwidzynie systematycznie się rozwija

W 1998 roku Lacroix otworzyło swój zakład w Kwidzynie. Na początku zatrudniano w nim ok. 200 osób, teraz jest ich już 1800. Przyjrzyjmy się, jak od tamtej pory rozwijał się polski oddział francuskiej firmy.

Lacroix powstało w 1947 roku jako firma działająca w branży sygnalizacyjnej. Niemal pół wieku później rozszerzyła swoją działalność i rozpoczęła również realizację produkcji dla branży telekontroli i elektroniki. Główny zakład produkcyjny Lacroix Electronics znajduje się w St-Pierre-Montlimart. 

W 1997 roku francuska firma zdecydowała się na zagraniczną ekspansję, którą rozpoczęła w Polsce – budową zakładu w Kwidzynie. Pierwsze zatrudnienia odbywały się już rok później, w 1998 roku. Działalność polskiego oddziału zainicjowano produkcją modułów do telewizorów zamówionych przez konkretnego klienta – firmę Philips. 

Przez lata jednak popyt na produkty Lacroix wyraźnie rósł. Firma podjęła, więc decyzję o otwarciu kolejnego zakładu produkcyjnego poza granicami Francji – na początku, w 2005 roku w Tunezji, w mieście Zriba, a trzy lata później również w niemieckim Willich. 

Pomimo otwarcia dwóch dodatkowych zakładów, moce produkcyjne w Kwidzynie sięgały zenitu i nie były już w stanie sprostać wciąż zwiększającemu się zapotrzebowaniu. W 2014 roku Lacroix otworzyło więc nową halę produkcyjną w Kwidzynie, która zwiększyła zatrudnienie o 100%, a trzy lata później kolejną, nową halę produkcyjną ACP. Ostatnia duża inwestycja Lacroix w Polsce miała miejsce w 2019 roku, gdy firma uruchomiła produkcję w nowym budynku. 

Obecnie głównymi odbiorcami produktów Lacroix wytwarzanych w zakładzie w Kwidzynie są firmy reprezentujące branżę automotive. 

„Głównym odbiorcą naszych produktów są firmy zajmujące się Automotive – są to wysokiej klasy klienci firm samochodowych takich jak Mercedes, BMW, Range Rover. Zajmujemy się również przemysłem industrialowym, jednym z naszych klientów jest firma Somfy oraz Decathlon” – czytamy informację od Lacroix nadesłaną na skrzynkę mailową Evertiqa. 

W czterech zakładach produkcyjnych Lacroix zatrudnia 3150 osób, z czego 1800 pracuje w polskim oddziale. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama