reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toshiba
Biznes |

Toshiba Electronics Europe wybrała nowego CEO

Od 1 lipca nowym CEO Toshiba Electronics Europe GmbH będzie Peter Lieberwirth. Zastąpi on ustępującego prezesa Tomoaki Kumagaiego, który awansował do roli globalnej, Corporate Vice President, General Executive, Global Strategy & Business Development, Japan.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Peter Lieberwirth dołączył do Toshiby w 1992 roku, a od 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. marketingu i operacji. W nowej roli będzie kierował rozwojem i realizacją strategii Toshiby w zakresie komponentów elektronicznych w Europie. 

"Jestem niezwykle zaszczycony, że mogę teraz kierować firmą, dla której pracowałem z wielką pasją przez wiele lat. Toshiba ma bardzo kompetentny i doświadczony zespół, który jest zaangażowany w świadczenie doskonałych usług, pomagając klientom w opracowywaniu odnoszących sukcesy produktów i systemów. Moim celem jest rozwijanie relacji z naszymi cenionymi europejskimi klientami i pozycjonowanie Toshiby jako kluczowego dostawcy w tym regionie" – mówi Peter Lieberwirth.

Nowy CEO europejskiej centrali Toshiby zaznaczył, że obecnie przeżywamy ekscytujące czasy na rynku europejskim, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na technologie wspierające zrównoważony rozwój środowiska. 

„Stało się to również ważnym celem globalnej działalności firmy Toshiba. Jako dostawca wiodących na świecie półprzewodników mocy, ceramicznych podłoży izolujących rozpraszanie ciepła, a także wysoce bezpiecznych akumulatorów SCiBTM i innowacyjnych technologii, takich jak nasze dyski twarde o dużej pojemności dla przedsiębiorstw, jesteśmy dobrze przygotowani, aby pomóc klientom zmniejszyć zużycie energii, przyczyniając się do bardziej przyjaznych dla środowiska operacji" – mówił dalej Lieberwirth. 

Toshiba poinformowała również, że w związku ze zmianami, Armin Derpmanns obejmie stanowisko wiceprezesa ds. marketingu i operacji. Derpmanns przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję dyrektora generalnego ds. marketingu półprzewodników, gdzie nadzorował rozwój biznesu w zakresie nowych rynków, nowych produktów i rozwiązań. Zaznaczono, że nowy wiceprezes rozpoczął pracę w Toshibie w 1989 roku i od tamtej pory zajmował kilka wysokich stanowisk w firmie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama