reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

RS Group finalizuje przejęcie Distrelec

RS Group sfinalizowało przejęcie dystrybutora Distrelec B.V. za kwotę 365 mln EUR.

Distrelec obsługuje około 180 000 klientów w 19 krajach, zwiększy to znacznie obecność RS w Europie kontynentalnej, zwłaszcza w Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. Distrelec, z siedzibą w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, zatrudnia około 400 pracowników i posiada 12 biur sprzedaży w całej Europie. Obsługuje również dwa centra dystrybucyjne w Szwajcarii i Holandii oraz centrum usług wspólnych na Łotwie.

Distrelec jest firmą komplementarną wobec RS z porównywalnym asortymentem produktów i zorientowaniem na klienta, a także wiodącą w branży dostępnością produktów. Podobnie jak w przypadku RS, dwie trzecie przychodów Distrelec pochodzi z kanałów cyfrowych, a średnia wartość zamówienia jest również porównywalna tą wypracowywaną przez RS. Ta silna pozycja konkurencyjna zwiększy przychody RS o około 40% w DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria), o około 80% w Skandynawii, a także przyczyni się do zwiększenia skali działalności we Włoszech, krajach Beneluksu i Europie Wschodniej.

W większości europejska baza dostawców w dużym stopniu się pokrywa, a połączona sieć dystrybucji przyczyni się do usprawnienia obsługi klienta i wydajności operacyjnej zarówno RS, jak i Distrelec. Ponadto zwiększy się synergia przychodów dzięki możliwościom cross-sellingu własnej marki i oferty rozwiązań RS.

Distrelec zostanie włączony do regionu Grupy EMEA (nadzorowanego przez Petera Malpasa - President EMEA, RS) wraz z kluczowymi członkami zespołu zarządzającego Distrelec, w tym Rajem Patelem (Managing Director) i Benem Scholeyem (Chief Information Officer).  

"Przejęcie Distrelec znacząco wzmacnia naszą obecność na kluczowych rynkach europejskich. Jest to firma komplementarna wobec RS o doskonałym potencjale tworzenia wartości i silnym dopasowaniu kulturowym i operacyjnym. Podobnie jak RS, Distrelec promuje kulturę wysokiej wydajności z wysokim poziomem zaangażowania i satysfakcji pracowników" – mówi Simon Pryce, CEO RS Group, w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1