reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony
Przemysł elektroniczny |

Reorganizacja Sony w Japonii – zamknięcie fabryki w Kosai

Japońska firma elektroniczna Sony Corporation ogłosiła, że będzie dalej wzmacniać swoją krajową działalność produkcyjną. Pomóc ma jej w tym reorganizacja.

W związku z podjętymi decyzjami o reorganizacji, Sony zamknie jedną ze swoich japońskich fabryk. Wybór padł na tę w Kosai w prefekturze Shizuoka, gdzie odbywają się wszystkie krajowe operacje produkcyjne związane z kamerami nadawczymi/profesjonalnymi/kinem, a także medycznym sprzętem peryferyjnym, w tym monitorami i drukarkami.

Należy podkreślić, że Sony nie rezygnuje z tej gałęzi działalności, a jedynie przenosi ją do zakładu w Kohda, w prefekturze Aichi, gdzie obecnie wytwarzane są takie produkty jak obiektywy do aparatów z wymiennymi obiektywami.

Firma podaje w komunikacie prasowym, że zakład w Kosai zaprzestanie działalności produkcyjnej pod koniec czerwca 2024 r., gdy przenosiny zostaną zakończone. 

Przenosinom będą podlegali również pracownicy zakładu w Kosai, których stanowiska zostaną przetransferowane do zakładu w Kohda. W momencie sporządzania komunikatu jeszcze nie określono, jak zostaną wykorzystane grunty i budynku po zakończeniu działalności produkcyjnej. 

W ramach tej konsolidacji działalność produkcyjna w Japonii dla biznesu Sony Entertainment, Technology & Services (ET&S) zostanie objęta trzema lokalizacjami (Kohda, Kisarazu, Inazawa), zmieniając się z obecnych czterech lokalizacji. Firma twierdzi, że strategia ta jeszcze bardziej poprawi nie tylko komunikację między lokalizacjami, ale również operacje produkcyjne.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1