reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn zainwestuje 246 mln USD w Wietnamie

Foxconn otrzymał zgodę Wietnamu na zainwestowanie 246 mln USD w dwa nowe projekty w północnej prowincji Quang Ninh, pisze Agencja Reutera, powołując się na lokalne władze.

Inwestycje mają być realizowane przez Foxconn Singapore i zwiększą łączne inwestycje giganta w Wietnamie do ok. 3 mld USD. Dzięki nim w Wietnamie ma powstać kolejne miejsce produkcyjne oraz montażu części telekomunikacyjnych i pojazdów elektrycznych. 

Agencja Reutera poprosiła Foxconn o komentarz, jednak bezskutecznie. 

Jak możemy się dowiedzieć z artykułu, Foxconn ma przeznaczyć 200 mln USD na budowę fabryki produkującej ładowarki i komponenty do pojazdów elektrycznych, która miałaby zatrudnić 1200 nowych osób i zostać uruchomiona w styczniu 2025 roku. Reszta kwoty, 45 mln USD miałoby natomiast zostać spożytkowane w budowę fabryki elektroniki i komponentów telekomunikacyjnych. Produkcja drugiego zakładu miałaby rozpocząć się już w październiku 2024 roku. 

Zgodnie z Agencją Reutera, oba zakłady miałyby poszerzyć park przemysłowy w prowincji Song Khoai, zlokalizowany na wschód od stolicy Wietnamu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama