reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 listopada 2008

IAC Group zamknie fabrykę w Polsce

PAP poinformował, iż międzynarodowy koncern International Automotive Components Group (IAC) zlikwiduje dwie swoje fabryki, jedną w polskim Teresinie, a drugą w Szwecji. W Polsce pracę straci 250 osób.
Koncern poinformował, że powodem takich działań jest osłabienie rynku motoryzacyjnego związane z kryzysem. IAC Group swoją produkcję przeniesie do pozostałych szwedzkich zakładów. Likwidacja obu fabryk ma odbywać się stopniowo w ciągu przyszłego roku. Koncern zapowiada zwolnienie 240 osób z likwidowanej fabryki w Teresinie oraz 250 pracowników szwedzkich zakładów w Tidaholm. Dodatkowo w różnych innych jednostkach koncernu ma być zlikwidowanych 60 stanowisk kierowniczych.

Produkcja z Polski oraz ze szwedzkiej fabryki w Tidaholm będzie kontynuowana, w mniejszej skali, w trzech istniejących w Szwecji zakładach. W celu obniżenia kosztów fabryki te mają być połączone.

Podano, że w porównaniu do 2007 r., w tym roku oraz - na co wskazują prognozy - również w 2009 r. trzeba się liczyć z 40-proc. spadkiem zapotrzebowania na podzespoły samochodowe. Koncern specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych elementów samochodów, a także w produkcji wykładzin wewnętrznych i elementów wygłuszenia. Polska spółka amerykańskiego koncernu została zarejestrowana w 2006 i obecnie jest wyposażona w kapitał na poziomie 1.5 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2