reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thales
Przemysł elektroniczny |

Estonia inwestuje w zabezpieczenie przestrzeni powietrznej

Podczas Paris Air Show we Francji Estońskie Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI) podpisało z firmą Thales zamówienie na dwa radary Ground Master 400 Alpha dla Estońskich Sił Powietrznych. Jest to kolejny zakup Estonii tych radarów, gdyż ten niewielki kraj bałtycki był jednym z pierwszych, który zamówił GM400 zaraz po jego wprowadzeniu w 2008 roku.

„Bardzo cenimy sobie długoterminową współpracę z Thales" – mówił Priit Soosaar, Strategic Category Manager (C4I, Cyber & Radars) Estońskie Centrum Inwestycji Obronnych, w komunikacie prasowym. "W obecnej sytuacji rynkowej uznaliśmy, że jest to korzystne ekonomicznie rozwiązanie z terminowymi dostawami, zapewniające wysokiej jakości obraz przestrzeni powietrznej na wschodniej flance NATO".

Radar GM400 jest na wyposażeniu Estońskich Sił Powietrznych już od kilku dobrych lat. Pierwszy radar Thalesa został zakupiony przez Estonię pod koniec pierwszej dekady XXI wieku na potrzeby MRR2010. W zeszłym roku został już zmodernizowany. Nowy kontrakt dowodzi zadowolenia Estońskiego Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI) z rozwiązań radarowych Thales. 

Thales podaje, że sprzedał już ponad 200 radarów Grand Master do 27 krajów na całym świecie. Warto dodać, że GM400α, radar 3D, jest bardzo wydajny, a dzięki w pełni cyfrowej architekturze śledzi zagrożenia powietrzne w zasięgu do 515 km. Jest również skuteczny w wykrywaniu obiektów na niskich wysokościach, w tym wolno poruszających się bezzałogowych statków powietrznych.

"Estonia jest jednym z dotychczasowych klientów Thales, który zamówił pierwszy GM400 w 2008 roku i jesteśmy dumni, że możemy nadal wspierać Estońskie Siły Powietrzne w ich misji suwerenności powietrznej. Ten kontrakt dowodzi zadowolenia Estonii z GM400 i modernizacji w połowie okresu eksploatacji oryginalnych 2 radarów, a także pokazuje zaufanie Estonii do radaru do nadzoru powietrznego. Obecnie Thales wspiera 27 krajów na całym świecie, a rodzina radarów Ground Master jest niezawodnym i sprawdzonym w boju partnerem w zakresie nadzoru powietrznego" – Christophe Salomon, wiceprezes wykonawczy Thales Land and Air Systems.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1