reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Belgijska firma wybuduje fabrykę baterii w Rumunii

Burmistrz rumuńskiego miasta Galati poinformował niedawno za pośrednictwem Facebooka, że belgijski ABEE planuje w jego mieście budowę fabryki baterii o wartości 1,4 mld euro oraz zatrudnienie ok. 8 000 osób.

Avesta Battery & Energy Engineering – z siedzibą w Diegem, nieopodal Mechelen – zostało założone w 2019 roku. Evertiq pisał niedawno, że firma zdecydowała się po raz drugi wyjść poza Belgię i postanowiła wybudować zakład produkcyjny systemów zarządzania bateriami (BMS) w Macedonii Północnej. 

Teraz okazuje się, że belgijska, dynamicznie rozwijająca się firma w tym roku nie poprzestanie na mołdawskiej ekspansji i zainwestuje w nową fabrykę w Rumunii, która zdaniem Rumuński Agencji Prasowej, Agerprax, ma mieć zdolność produkcją sięgającą 22 GWh.

„Nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów” – napisał Ionut Pucheanu, burmistrz Galati, na Facebooku.

Rumuńska Agencja Prasowa, Agerpres, podała, że nowa fabryka litowo-jonowa będzie miała zdolność produkcyjną 22 GWh.

Jeden z przedstawicieli ABEE w rozmowie z Agerpres powiedział, że produkcja baterii jest kluczowa dla Unii Europejskiej ze względu na obecną sytuację rynkową, w której Chiny dominują w dostawach baterii litowo-jonowych.
ABEE już teraz prognozuje, że w przyszłości moce produkcyjne będą musiały zostać zwiększone, żeby zaspokoić rosnący popyt w Europie. 

Jak podaje portal Batteries News, produkcja w zakładzie ma być skierowana do sektora motoryzacyjnego, ponieważ w Rumunii produkowane są pojazdy Renault Dacii oraz Forda. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1