reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Rosyjska firma chce wyprodukować 1000 elektryków

Rosyjska Agencja Prasowa Interfax pisze, że kaliningradzki Avtotor zamierza wyprodukować 1000 pojazdów elektrycznych w 2023 r.

"W tym roku planujemy wyprodukować około 1000 samochodów z napędem elektrycznym. W związku z tym w przyszłym roku zwiększymy tę liczbę" – cytuje wypowiedź Jewgienija Petukhova,  prezesa i dyrektora generalnego Avtotor Auto Holding LLC, Interfax.

Rosyjska Agencja Prasowa podaje, że będą to trzy modele, w tym pojazdy użytkowe. Produkcja będzie odbywała się na potrzeby marki BAIC oraz innej chińskiej. 

Jest to ściśle związane z planami rozwoju Avtotora, które przewidują stopniowy rozwój produkcji pojazdów elektrycznych wszystkich marek z Chin, z którymi rosyjska firma współpracuje już teraz.

Interfax powołuje się również na dyrektora centrum innowacji Avtotora, Vladimira Chaplya, który powiedział, że w okolicach października tego roku firma zaprezentuje gotowe kompaktowe pojazdy elektryczne własnej konstrukcji. Mają to być cztery modele w kategoriach L5 i L7, które będą wyposażone w silniki o mocy 23 kW i 45 kW. Ich produkcja ma rozpocząć się w 2024 roku. 

"Nasze plany wyprodukowania pierwszych 200 pojazdów elektrycznych w 2023 r. zostały potwierdzone" – Interfax przypomniał wypowiedź z października 2022 roku Alexandra Sorokina, dyrektora generalnego Avtotor Holding LLC. „Będą one zasilane bateriami wyprodukowanymi przez Rosatom. Wyprodukowali już pierwsze moduły i przekazali je nam do testów”.

Rosyjska Agencja Prasowa zaznacza, że Avtotor produkuje samochody od 1997 roku, a do 2022 r. włącznie firma produkowała modele niemieckiego BMW, którego montaż został zawieszony wiosną, a także południowokoreańskich Kia i Hyundai - produkcja tych ostatnich została wstrzymana na początku października 2022 roku.

Obecnie Avtotor zajmuje się montażem samochodów BAIC, Kaiyi i SWM.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama