reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Inission
Przemysł elektroniczny |

Insission inwestuje 2 mln euro w Estonii

Inwestycja za 2 miliony euro w fabryce mechaniki Inission w miasteczku Lagedi ma przyczynić się do zwiększenia o ponad 20% zdolności produkcyjnych wyrobów z blachy. Dzięki inwestycji w zakładzie zostanie m.in. zainstalowany unikalny robot do gięcia, pierwszy tego typu w Estonii.

„Koncentrujemy się na innowacjach i produkcji na najwyższym poziomie, co pozwala nam nadążać za wzrostem potrzeb klientów i oferować im elastyczne rozwiązania. Dzięki inwestycji zwiększymy moce produkcyjne fabryki przy wsparciu nowych technologii, poszerzymy portfolio produktów i zapewnimy zrównoważony rozwój firmy” – mówi Nadežda Dementjevy,dyrektor generalna Inission Tallinn, w komunikacie prasowym.

W związku z inwestycją w fabryce w Lagedi znajdzie się nowy sprzęt firmy Amada. Jako najważniejszą część Inission wskazuje pierwszego robota do gięcia w Estonii, dzięki któremu – jak wskazano w komunikacie – proces pracy będzie znacznie szybszy i bardziej wydajny. Nowy sprzęt ma dotrzeć do fabryki w Lagedi pod koniec tego roku i rozpocząć pracę na początku nowego roku.

„Inwestycja nie zwiększy liczby miejsc pracy, ale zwiększy udział inteligentnej produkcji. Automatyzujemy i usprawniamy procesy, które umożliwiają naszym pracownikom inteligentniejszą pracę. Na przykład operator może skupić się tylko na wkładaniu materiału, podczas gdy urządzenie monitoruje sekwencję pracy i dostosowuje się do produktu” – kontynuowała Nadežda Dementjevy.

Inission Tallinn OÜ jest częścią Inission AB. W Estonii ma dwie fabryki – w Tallinie i Lagedi. W ciągu ostatnich dwóch lat estoński oddział Inission ponad dwukrotnie zwiększył wielkość sprzedaży i obroty. W fabryce mechanicznej w Lagedi wytwarzane są złożone produkty o wysokiej precyzji z cienkiej blachy, które są wykorzystywane w różnych obszarach, takich jak komputery, serwery, podstacje elektryczne i szafy. Inission wskazuje w komunikacie, że jedną z mocniejszych stron fabryki jest wysoka niezawodność dostaw, która przez cały rok utrzymywała się na poziomie 100%. W fabryce w Tallinie produkowana jest elektronika i elektromechanika – zarówno płytki drukowane, części sprzętu, jak i większe kompletne rozwiązania elektroniczne. W estońskich fabrykach Inission zatrudnionych jest 180 osób, które eksportują swoje produkty na rynki europejskie, azjatyckie i amerykańskie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama