reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elmos
Biznes |

Elmos sprzeda fabrykę wafli w Dortmundzie firmie Littelfuse

Elmos Semiconductor i Littelfuse zawarły ostateczną umowę sprzedaży fabryki wafli Elmos w Dortmundzie firmie Littelfuse.

Elmos zgodził się sprzedać fabrykę wafli za około 93 milionów euro netto. Zgodnie z umową, Littelfuse przejmie fabrykę wafli w Dortmundzie wraz z zespołem technologicznym liczącym około 225 pracowników. Wszystkie inne działania, w tym operacje testowania, pozostaną w gestii Elmos.

W grudniu 2021 r. Elmos podpisał umowę kupna-sprzedaży ze szwedzką firmą zajmującą się działalnością foundry MEMS Silex Microsystems AB w celu przeniesienia działalności produkcyjnej fabryki w Dortmundzie. Planowana sprzedaż fabryki wafli 200 mm została jednak później zablokowana przez niemiecki rząd federalny. Należy podkreślić, że w 2015 r. Silex Microelectronics został przejęty przez chińską firmę Nav Technology Co Ltd – co również było powodem, dla którego niemiecki rząd federalny zakazał sprzedaży.

Nabywając fabrykę płytek w Dortmundzie, Littelfuse zwiększa swoje możliwości w zakresie półprzewodników mocy dla szybko rozwijających się zastosowań konwersji energii, takich jak odnawialne źródła energii, magazynowanie energii i infrastruktura ładowania dla e-mobilności.

"Dzisiejsza umowa jest kamieniem milowym dla produkcji półprzewodników w Dortmundzie, która wzmocni pozycję Niemiec jako lokalizacji zaawansowanych technologii. Jako firma typu fabless, Elmos będzie w jeszcze większym stopniu korzystać z zaawansowanych technologii, aby dostarczać przełomowe innowacje w dziedzinie półprzewodników o mieszanych sygnałach. Elmos jest już światowym liderem na rynku niektórych zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym. Chcemy wykorzystać tę silną pozycję do kształtowania naszego przyszłego wzrostu" - mówi dr Arne Schneider, CEO Elmos Semiconductor w komunikacie prasowym.

Littelfuse działa obecnie w ponad 20 krajach i zatrudnia około 18 000 pracowników na całym świecie. W Niemczech Littelfuse prowadzi różne zakłady produkcyjne, sprzedażowe i badawczo-rozwojowe.

Zamknięcie transakcji ma nastąpić 31 grudnia 2024 r. i jest uzależnione od spełnienia określonych warunków zamknięcia oraz uzyskania zgód organów regulacyjnych. Elmos zachowa pełną kontrolę operacyjną nad fabryką wafli do daty zamknięcia.

Należy dodać, że Elmos i Littelfuse zgodziły się zawrzeć wieloletnią umowę o podziale mocy produkcyjnych, który początkowo będzie obowiązywał do 2029 r. Zgodnie z umową, Elmos będzie kupował określone ilości wafli wytworzonych w fabryce.

"To dobra wiadomość dla zespołu Elmos. Cieszymy się, że Littelfuse będzie dalej rozwijać fabrykę wafli w Dortmundzie dla półprzewodników mocy. Nasi pracownicy oczekują teraz szybkiej procedury przeglądu przez odpowiednie władze" – kontynuuje dr Schneider.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama