reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Enphase
Przemysł elektroniczny |

Amerykańska firma rusza z produkcją mikroinwerterów w Rumunii

Firma Enphase Energy, zajmująca się technologiami energetycznymi, ogłosiła, że we współpracy z założoną w 1969 roku firmą Flex wyprodukowała pierwsze partie mikroinwerterów Enphase. Produkcja odbyła się w rumuńskim zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Timisoara.

Ten wzrost produkcji jest kluczowym kamieniem milowym w 15-letnim partnerstwie obu firm i ściśle wiąże się z ogłoszonymi w kwietniu 2022 roku planami ekspansji produkcyjnej. Dzięki fabryce Flex w Rumunii, Enphase będzie w stanie zwiększyć globalne moce produkcyjne i skrócić czas dostaw do swoich klientów w Europie. Jest to również odpowiedź na szybki wzrost popytu na energię słoneczną dla gospodarstw domowych w tym regionie.

"Zapotrzebowanie na rozwiązania do zarządzania energią słoneczną i domową w Europie i na całym świecie rośnie wraz ze wzrostem kosztów zasilania sieciowego" – mówi Badri Kothandaraman, prezes i dyrektor generalny Enphase Energy, w komunikacie prasowym. "Dodanie mocy produkcyjnych przez Flex w Rumunii pozwoli nam szybciej i wydajniej sprostać rosnącemu, globalnemu popytowi, jednocześnie poprawiając ogólne wrażenia klientów dla naszej cenionej sieci instalatorów i właścicieli domów w całej Europie".

Pierwsze dostawy z rumuńskiej fabryki Flex obejmują rodzinę mikroinwerterów IQ7. Firma Enphase ogłosiła niedawno wprowadzenie na rynek mikroinwerterów IQ8 we Francji i Holandii – ich premiera miała miejsce w 2021 roku w Ameryce Północnej. Oczekuje się, że dostawy mikroinwerterów IQ8 z Rumunii rozpoczną się w drugim kwartale 2023 roku.

"Nasza rozszerzona umowa produkcyjna w Rumunii podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w inwestowanie w strategiczną produkcję w regionie na rzecz rozszerzenia dostępu do czystej energii w Europie i na całym świecie. Doceniamy zaufanie, jakim firma Enphase obdarzyła Flex, umożliwiając rozwój globalnej strategii produkcyjnej i zwiększając dostępność produktów, aby lepiej służyć klientom" – dodaje Revathi Advaithi, dyrektor generalny Flex.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama