reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Blue Ocean Robotics
Biznes |

Duńska firma robotyczna pozyskała 10 mln EUR

Akcjonariusze Blue Ocean Robotics pozyskali 10 mln euro nowego kapitału, które pozwoli duńskiej firmie dalej się rozwijać i wejść w zaplanowaną wcześniej kolejną fazę strategii.

Blue Ocean Robotics pisze w aktualnościach, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy poczynił znaczące inwestycje, które miały na celu zwiększenie dojrzałości technicznej produktów, jak i w ustanowienie stosunkowo silniejszej propozycji wartości opartej na połączonym produkcie, wsparciu technicznym i ofercie usług dla klientów. Firma poczyniła również inwestycje ukierunkowane na realizacji strategii, skoncentrowanej głównie na sprzedaży bezpośredniej do amerykańskiego sektora opieki zdrowotnej oraz budowaniu ogólnokrajowego zespołu handlowego w USA. Nowy zastrzyk kapitału pomoże Blue Ocean zrealizować te cele, a także przyspieszyć proces realizacji zaplanowanej strategii.

"Droga do rentowności stała się teraz krótsza. Naszym celem jest osiągnięcie rentowności w ciągu 12-18 miesięcy, w wyniku czego będziemy kontynuować nasze inwestycje komercyjne, a także stworzymy odchudzoną i bardziej skoncentrowaną firmę Blue Ocean Robotics" – mówi Janus Pagh, CEO w Blue Ocean Robotics.

Należy dodać, że jednym z największych inwestorów duńskiej firmy jest Nordic Eye Venture Capital, który pokłada duże nadzieje w strategii Blue Ocean Robotics.

„Blue Ocean Robotics jest na bardzo ekscytującej drodze. Widzimy ogromny potencjał produktów i rozwiązań, a także oczekujemy, że będzie to widoczne, gdy nowa strategia zostanie w pełni wdrożona" – mówi Christian Tarp, CIO w Nordic Eye. „Potencjał komercyjny dla produktów UVD Robots i GoBe Robots rośnie zgodnie z oczekiwaniami. A rynek opieki zdrowotnej UVC nadal wykazuje atrakcyjny dwucyfrowy roczny wzrost. Dzięki stabilności technicznej i wydajności robotów, a także dzięki jasnemu i ukierunkowanemu planowi wejścia na rynek, Blue Ocean Robotics wkracza w kolejną fazę prostszej, silniejszej i bliższej strategii, którą jest zyskowny wzrost".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2