reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EU Thierry Breton via Twitter
Biznes |

Nvidia "z dużym prawdopodobieństwem" zainwestuje w Europie

Jensen Huang, CEO Nvidia Corp, wydaje się bardzo pewny tego, że firma półprzewodnikowa zainwestuje w Europie.

W ubiegłym tygodniu Thierry Breton, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, udał się do San Francisco, aby spotkać się z kilkoma dyrektorami generalnymi firm technologicznych, w tym z Jensenem Huangiem, dyrektorem generalnym Nvidii.

Jak podaje Bloomberg, podczas tego spotkania komisarz zasugerował, że "Nvidia powinna zainwestować znacznie więcej w Europie i że Europa będzie wspaniałym miejscem do budowania przyszłości Nvidii".

Wszystkie regiony i główne gospodarki - Europa, USA, Korea Południowa, Japonia i Indie - opracowały gigantyczne "ustawy o chipach", dążąc do strategicznej niezależności od półprzewodników. Amerykańska ustawa CHIPS and Science Act zaowocowała już miliardowymi inwestycjami prywatnymi, a jej europejski odpowiednik zaczyna przynosić realne zyski. Firmy takie jak STMicroelectronics, GlobalFoundries, Wolfspeed i Intel ogłosiły niedawno ogromne europejskie projekty, które będą ubiegać się o wsparcie ze strony UE.

Według Bloomberga również Nvidia zamierza inwestować w Europie.

"Powodem tego jest to, że Nvidia chciałaby być globalną międzynarodową firmą, a jakie jest lepsze miejsce do inwestowania?", powiedział Huang dziennikarzom po spotkaniu z Bretonem.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama