reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Applied Materials
Biznes |

Kolejna firma stawia na Indie

Applied Materials zainwestuje 400 milionów dolarów w nowe centrum inżynieryjne w Indiach. Centrum będzie zlokalizowane w Bangalore, a jego celem będzie komercjalizacja technologii dla urządzeń do produkcji półprzewodników.

Applied Materials podąża za innymi dużymi firmami półprzewodnikowymi i inwestuje, by zwiększyć swoją obecność w Indiach.

Amerykańska firma podaje w komunikacie prasowym, że nowe centrum zostanie zaprojektowane tak, aby skupić inżynierów Applied, globalnych i krajowych dostawców, a także instytucje badawcze i akademickie, umożliwiając im współpracę w jednym miejscu ze wspólnym celem przyspieszenia rozwoju podsystemów i komponentów sprzętu półprzewodnikowego.

Centrum będzie również miejscem szkoleń i rozwoju przyszłych talentów branży półprzewodników, co stworzy Indiom nowe możliwości w odegraniu większej roli w globalnym ekosystemie chipów.

"Mamy nadzieję, że silna baza talentów inżynieryjnych Applied będzie pogłębiać współpracę z krajowymi i globalnymi firmami działającymi w Indiach, co wzmocni podstawowy łańcuch dostaw sprzętu obsługującego globalny przemysł produkcji półprzewodników" – mówi Prabu Raja, prezes Semiconductor Products Group w Applied Materials, w komunikacie prasowym. 

Oczekuje się, że zlokalizowane w pobliżu istniejącego kampusu Applied w Bangalore, centrum inżynierii będzie częścią wcześniej ogłoszonego planu rozbudowy globalnej infrastruktury innowacji. Applied działa obecnie w sześciu lokalizacjach w Indiach, gdzie kładzie duży nacisk na rozwój produktów, badania, IT oraz zwiększenie możliwości operacyjnych.

Firma ściśle współpracuje również z wieloma wiodącymi instytucjami akademickimi, w tym z Indyjskim Instytutem Nauki w Bangalore oraz Indyjskim Instytutem Technologii w Bombaju, gdzie utworzyła Centrum Rozwoju Materiałów skupiające się na opracowywaniu chemii i materiałów nowej generacji dla sektora półprzewodników.

Applied twierdzi, że zamierza zainwestować 400 milionów dolarów w ciągu czterech lat w utworzenie nowego centrum w Indiach. Oczekuje się, że w ciągu pierwszych pięciu lat działalności centrum wesprze ponad 2 mld USD planowanych inwestycji i stworzy co najmniej 500 nowych zaawansowanych miejsc pracy dla inżynierów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1