reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IMS Nanofabrication
Biznes |

Intel sprzeda mniejszościowe udziały w IMS Nanofabrication

Intel Corporation poinformował, że sprzeda około 20% udziałów w swojej firmie IMS Nanofabrication GmbH na rzecz Bain Capital Special Situations. Transakcja została wyceniona na około 4,3 mld USD.

W 2009 roku Intel zainwestował w IMS, firmę z siedzibą w Wiedniu. Jednak kilka lat później, w 2015 roku, ostatecznie przejął firmę. Okazało się to dobrym posunięciem, gdyż od momentu przejęcia firma IMS zapewniła Intelowi znaczny zwrot z inwestycji. Dodatkowo od 2015 roku czterokrotnie zwiększono liczbę pracowników, moce produkcyjne, a także opracowano trzy dodatkowe generacje produktów.

Obecnie, gdy technologia EUV jest szeroko stosowana w wiodących technologiach, narzędzia do pisania masek wielowiązkowych wymagane do tworzenia zaawansowanych masek EUV (ekstremalna litografia ultrafioletowa) stają się coraz bardziej krytycznymi elementami ekosystemu produkcji półprzewodników. Mówi się zatem, że inwestycja ta pozwoli IMS wykorzystać znaczące możliwości rynkowe w zakresie narzędzi do pisania masek wielowiązkowych.

"Rozwój technologii litograficznych ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępu w branży półprzewodników, a pisanie masek odgrywa kluczową rolę w przejściu branży na nowe technologie wzornictwa, takie jak EUV o wysokim NA" – mówi Matt Poirier, starszy wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Intel, w komunikacie prasowym. "Inwestycja i partnerstwo Bain Capital zapewnią IMS większą niezależność i przyniosą strategiczną perspektywę, która pomoże przyspieszyć kolejną fazę innowacji w technologii litografii, ostatecznie przynosząc korzyści całemu ekosystemowi".

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w trzecim kwartale 2023 roku. IMS będzie działać jako samodzielna spółka zależna i będzie nadal kierowana przez CEO dr Elmara Platzgummera.

"Cieszymy się, że zyskaliśmy cennego partnera w Bain Capital, który ma długą historię współpracy z firmami w celu stymulowania wzrostu i tworzenia wartości. Podzielają oni nasze przekonanie o znaczących możliwościach, jakie stoją przed IMS, w miarę jak technologia EUV staje się coraz bardziej powszechna, a technologia EUV high-NA przechodzi od etapu rozwoju do produkcji na dużą skalę w drugiej połowie dekady. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej zdolności do wspierania największych na świecie producentów chipów, którzy polegają na naszej technologii do produkcji obecnych i następnych generacji produktów półprzewodnikowych" – dodaje Platzgummer.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama