reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Polska firma zmodernizowała oświetlenie Gardner Aerospace

Luneos, polski dostawca rozwiązań z zakresu transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw, zrealizował modernizację oświetlenia w mieleckim oddziale międzynarodowego producenta metalowych części do lotnictwa Gardner Aerospace.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, modernizacja oświetlenia na LED ma przełożyć się na roczne oszczędności energetyczne dla zakładu na poziomie ok. 320 000 kWh.

„We współczesnych warunkach prowadzenia biznesu na dużą skalę, zwłaszcza posiadając energochłonne zakłady produkcyjne, modernizacja oświetlenia na LED jest jedną z kluczowych kwestii. Dzięki niej przedsiębiorstwa natychmiastowo zmniejszają zapotrzebowanie energetyczne firmy, co przekłada się na niższe koszty energii. Jednocześnie zmniejszają poziom emisji CO2. Nie dziwi nas fakt, że liczne korzyści modernizacji oświetlenia dostrzegł jeden z największych międzynarodowych niezależnych producentów metalowych części do lotnictwa. Jesteśmy dumni, że to zadanie powierzył właśnie nam” – mówi Zbigniew Prokopowicz, prezes i współzałożyciel Luneos, w komunikacie prasowym.

Firma zaznacza, że modernizacja oświetlenia ma przełożyć się m.in. na roczną redukcję ok. 255 ton CO2. Roczne oszczędności energetyczne dla zakładu mają sięgnąć poziomu ok. 320 000 kWh, finansowe zaś w trakcie trwania 7-letniej umowy szacowane są na ponad 2 mln zł.

„Modernizacja oświetlenia to nie tylko sama wymiana dotychczasowych świetlówek na LED-y. To cały proces, który zaczyna się dokładnym audytem, jeszcze przed wykonaniem prac, podczas którego m.in. starannie analizujemy warunki panujące w poszczególnych pomieszczeniach, weryfikujemy rozmieszczenia maszyn, tak aby odpowiednio zaprojektowane oświetlenie LED dostarczało światło w przepisowej ilości, nawet w miejsca trudno dostępne. Po dokonaniu modernizacji zapewniamy także niezbędne serwisowanie i całościowo dbamy o system oświetleniowy. Zależy nam na kompleksowej usłudze, tak aby miała ona jak największe biznesowe i środowiskowe korzyści dla naszych klientów” – podkreśla w komunikacie Łukasz Całka, Director of LED Product House w Luneos.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2