reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© USI
Przemysł elektroniczny |

USI rozpoczyna budowę drugiej fabryki w Polsce

20 czerwca USI wmurowało kamień węgielny pod budowę drugiej fabryki w Polsce. Projekt w Biskupicach Pomorskich, położonych w gminie Kobierzyce na Dolnym Śląsku, przewiduje utworzenie 1000 nowych miejsc pracy.

Pod koniec maja Evertiq pisał, że Universal Scientific Industrial Poland podpisał umowę z toruńską spółką Erbud na budowę hali produkcyjno-magazynowej w Biskupicach Podgórnych. Zaznaczyliśmy wtedy, że kontrakt opiewał na 69,85 mln zł. Teraz dowiadujemy się, że inwestycja ruszyła, a USI ogłosiło wmurowanie kamienia węgielnego. 

USI poinformowało, że inwestycja ta symbolizuje rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na wytwarzane przez firmę produkty i usługi. Podkreśla też, że nowy zakład ma zostać wyposażony w zaawansowane technologie oraz maszyny, co przyczyni się do zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy, a co za tym idzie – przyczyni się do zaspokojenia rosnącego popytu na rynku. 

Firma oczekuje, że nowa fabryka będzie w pełni operacyjna w pierwszym kwartale 2024 roku. W komunikacie zaznaczono, że w związku z inwestycją zostanie utworzonych 1000 miejsc pracy dla lokalnej społeczności. USI oczekuje więc, że wpłynie to na rozwój gospodarczy Kobierzyc. 

„Mamy nadzieję, że obecność tak ważnego dla branży inwestora, jakim jest USI, oraz jego bezpośrednie powiązanie z tajwańskim holdingiem ASE Technology, przyciągnie do Polski kolejne inwestycje i przyczyni się do rozwoju przemysłu elektronicznego oraz półprzewodnikowego, czyli kluczowych sektorów dla polskiej, europejskiej i światowej gospodarki" – mówił w komunikacie prasowym Marcin Fabianowicz, Dyrektor Zarządzający ds. Inwestycji Bezpośrednich w PAIH.

Brian Shih, Prezes USI Poland i SVP USI Inc., ma nadzieję, że nowa fabryka wzmocni możliwości produkcyjne firmy i pozwoli jej sprostać rosnącemu na rynku europejskim zapotrzebowaniu nie tylko na pojazdy elektryczne, ale również na rozwiązania w zakresie zielonej energii.

"Dziś z dumą ustanawiamy kamień milowy w obsłudze klienta USI / AFG, pokazując nasze zaangażowanie w zapewnianie jeszcze lepszego wsparcia w Polsce i Europie(…). Jesteśmy przekonani, że ten nowy biznes uwolni nasz potencjał i będzie początkiem czegoś wielkiego" – mówił w komunikacie Felix Timmermann, dyrektor wykonawczy USI Poland i EVP Asteelflash.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama