reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Kolejny chiński gracz umacnia węgierski ekosystem e-mobilności

Założona w 2002 roku chińska firma Huayou Cobalt ogłosiła, że zainwestuje niemal 1,3 mld euro w swój pierwszy europejski zakład. Wybór padł na Węgry, a dokładnie na niewielkie miasto Ács, położone w komitacie Komárom-Esztergom. Projekt zakłada utworzenie 900 nowych miejsc pracy.

Huayou Cobalt zajmuje się produkcją, a także badaniami i rozwojem akumulatorów litowo-jonowych nowej generacji oraz nowych materiałów kobaltowych. Firma zatrudnia ponad 30 000 osób, zamierza jednak dalej się działać szerzej i postanowiła podjąć się ekspansji. Huayou Cobalt podjęło zatem decyzję o utworzeniu pierwszego zakładu w Europie, na którego lokalizację wybrano Węgry. 

HIPA pisze, że gigaprojekt o wartości blisko 1,3 miliarda euro umożliwi Huayou produkcję 100 000 ton materiału katodowego rocznie, czyli kluczowego składnika baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma zatrudnić 900 pracowników.

Węgierskie media podkreślają, że inwestycja ta nie tylko wzbogaca lokalny ekosystem pojazdów elektrycznych, ale i wzmacnia strategiczną pozycję Węgier w przemyśle motoryzacyjnym, który przechodzi właśnie transformację. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama