reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Advanced Micro Devices
Biznes |

AMD planuje zainwestować miliony w Irlandii

AMD planuje zainwestować 135 mln USD, by kontynuować swój rozwój w Irlandii. Dzięki tej inwestycji firma zamierza sfinansować kilka strategicznych projektów badawczo-rozwojowych, a także zatrudnić 290 pracowników w Dublinie i Cork.

AMD zdecydowało się na podjęcie kolejnych działań w Irlandii, by rozszerzyć swoje badania, dalej się rozwijać, a także zainwestować w prace inżynierów w zakresie obliczeń adaptacyjnych. Ruth Cotter, starsza wiceprezes ds. marketingu, komunikacji i zasobów ludzkich w AMD, mówi w komunikacie prasowym, że firma jest zaangażowana w dalsze napędzanie innowacji w Irlandii i wspieranie europejskiego ekosystemu półprzewodników.

"Przez prawie trzy dekady Irlandia była flagowym europejskim ośrodkiem badawczo-rozwojowym opracowującym adaptacyjne rozwiązania obliczeniowe, korzystając z silnej i wysoko wykwalifikowanej siły roboczej" - mówi Ruth Cotter. "Dzięki tej inwestycji nasze zespoły badawczo-rozwojowe w Irlandii będą projektować innowacyjne, wysokowydajne i adaptacyjne silniki obliczeniowe, aby przyspieszyć działanie centrów danych, sieci, komunikacji 6G i rozwiązań wbudowanych, jednocześnie zajmując pozycję lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji". 

Zgodnie z komunikatem prasowym, irlandzki rząd, za pośrednictwem IDA Ireland, wspiera ekspansję. Jak konkretnie będzie wyglądało to wsparcie? Tego już oficjalnie nie ogłoszono. 

Przed przejęciem Xilinx przez AMD w 2022 r. firma Xilinx wielokrotnie współpracowała z IDA Ireland w celu promowania innowacji półprzewodnikowych w Irlandii. Ostatnio, w 2017 r., Xilinx ogłosił inwestycję o wartości 40 mln USD w celu rozszerzenia działalności badawczo-rozwojowej i inżynieryjnej, a także zatrudnienia ponad 100 nowych wykwalifikowanych pracowników.

Irlandzki oddział został założony w 1994 roku jako pierwsza specjalnie zbudowana placówka Xilinx poza Stanami Zjednoczonymi i rozpoczął działalność rok później, koncentrując się na produkcji, wsparciu operacyjnym, usługach inżynieryjnych i administracyjnych. Od czasu przejęcia przez Xilinx, Irlandia jest obecnie jednym z największych ośrodków badawczo-rozwojowych AMD w Europie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama