reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bayanova dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Polska firma dokonuje przejęcia w USA za 40-50 mln USD

Grupa Elemental Holding podpisała umowę nabycia 100% Colt Recycling, LLC i Colt Recycling Southeast, LLC ("Colt Recycling"), wiodącej amerykańskiej firmy zajmującej się recyklingiem e-odpadów i utylizacją aktywów IT (ITAD) działającej na Wschodnim Wybrzeżu – pisze firma w komunikacie prasowym.

Elemental Holding zaznacza, że jest to jego pierwsza akwizycja na rynku amerykańskim w sektorze e-odpadów i ITAD oraz druga w tym kwartale transakcja w USA.

Colt Recycling, LLC, podległe założonemu w 1977 roku przez Harveya J. Gottlieba Colt Refining, Inc., ma siedzibę w New Hampshire oraz drugi zakład recyklingu w Karolinie Północnej. 

Elemental Holding zaznacza w komunikacie prasowym, że zakłady Colt Recycling, które posiadają certyfikaty R2v3 i ISO, przetwarzają łącznie 80 milionów funtów elektroniki rocznie. Specjalizują się one w odzyskiwaniu metali szlachetnych, usługach utylizacji aktywów i odsprzedaży sprzętu wielokrotnego użytku. 

Polska firma podkreśla, że doświadczenie kierownictwa i pracowników Colt Recycling, wiarygodna reputacja rynkowa, a także długoterminowe relacje z dostawcami i klientami stanowią silną podstawę do dalszego rozwoju Grupy Elemental Holding w regionie Ameryki Północnej.

Przejęcie związane jest z konsekwentnie – jak zaznaczono w komunikacie – budowaną pozycją na rynku północnoamerykańskim w zakresie odzysku metali z grupy platynowców, głównie z recyklingu zużytych katalizatorów. Dzięki temu przejęciu Elemental Holding będzie mógł rozszerzyć swoją działalność w obszarze recyklingu e-odpadów, a także wejść w segment utylizacji aktywów IT (ITAD).

"To przejęcie umożliwia nam wejście na rynek recyklingu e-odpadów w USA i wejście do bardzo szybko rozwijającego się segmentu ITAD. Dzięki temu przejęciu rozszerzamy naszą obecność geograficzną w segmencie e-odpadów na rynek północnoamerykański" - komentuje Paweł Jarski, Prezes Zarządu Elemental Holding.

Należy dodać, że Paweł Jarski we wcześniejszej rozmowie z PAP Biznes zdradził, iż przejęcie amerykańskiego Colt Recycling to koszt 40-50 mln USD. Informację też powtórzył również portal WNP.

Elemental Holding podkreśla w komunikacie, że przejęcie Colt Recycling stanowi kontynuację strategicznych inwestycji i ekspansji geograficznej Elemental w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Północnej. Dodano również, że firma nabyła ostatnio większościowe udziały w Daniel Ball Converter Recycling, a w poprzednich latach również w PGM of Texas (2019), Maryland Core (2021) oraz Legend Smelting and Recycling (2021).

Nie jest to koniec ekspansji Elemental Holdingu, który swoją siedzibę ma w Luksemburgu. Firma pisze, że planuje rozszerzyć swoją działalność o zbiórkę i recykling baterii litowo-jonowych, odzyskując metale takie jak lit, nikiel i kobalt. W tym celu chce wykorzystać istniejącą sieci zbierania odpadów Elemental, która liczy ok. 30 lokalizacji i obejmuje dużą część Stanów Zjednoczonych. Dzięki tym działaniom Grupa Elemental Holding chce znaleźć się na pozycji lidera w pozyskiwaniu metali z trzech rodzajów odpadów - zużytych konwerterów samochodowych, e-odpadów oraz baterii litowo-jonowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1