reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt_Northvolt Ett
Przemysł elektroniczny |

IMCO inwestuje 400 mln USD w Northvolt

Investment Management Corporation of Ontario (IMCO) ogłosiło, że inwestuje 400 milionów USD w szwedzkiego producenta baterii Northvolt. Nowe fundusze mają umożliwić planowaną przez Northvolt ekspansję.

Pierwsza gigafabryka Northvolt, zlokalizowana w północnej Szwecji, już rozpoczęła zrównoważoną produkcję baterii, wykorzystując przy tym energię elektryczną wolną od paliw kopalnych. Przyszłe gigafabryki mają przyczynić się do zrealizowania założonego celu firmy, czyli osiągnięcia do 2030 roku 150 GWh rocznej mocy produkcyjnej. 

Należy dodać, że misją Northvoltu jest oferowanie najbardziej ekologicznych akumulatorów na świecie, które charakteryzowałyby się najniższym śladem węglowym i byłyby przeznaczone do użytku w pojazdach elektrycznych, systemach przemysłowych oraz w systemach magazynowania energii.

"Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołami IMCO Fundamental Equities i Global Infrastructure, aby wspólnie budować przyszłość czystej energii" – mówi Alexander Hartman, dyrektor finansowy Northvolt, w komunikacie prasowym. "Ta inwestycja napędza nasze wysiłki związane z ekspansją, pozwalając nam dalej rozszerzać nasz globalny zasięg i napędzać zrównoważony postęp w naszej misji dostarczania najbardziej ekologicznej baterii na świecie".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1