reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch
Przemysł elektroniczny |

Chińczycy kupią fabryki Boscha w Rosji?

Bosch wciąż nie sprzedał swoich fabryk w Rosji. Jednak jak podaje tamtejszy dziennik Kommiersant, powołując się na swoje źródło, aktywa niemieckiego giganta w Rosji miały zostać już przejęte przez innego giganta – nie europejskiego, a chińskiego.

Kommiersant twierdzi, że aktywa Boscha zostały przejęte przez firmę Hisense. Informacja nie została jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona. 

Przypomnijmy, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę, Bosch podjął decyzję o wycofaniu swojej działalności z Rosji i wstrzymaniu tamtejszej produkcji. Co istotne, istniało podejrzenie, elektronika z produktów Boscha może być wykorzystywana w działaniach wojennych. 

Kilka miesięcy po podjęciu decyzji, Bosch rozpoczął poszukiwania nabywcy na swoje dwie fabryki zlokalizowane w okolicach Petersburga. Nie przynosiło to chyba większych efektów, ponieważ zdaniem źródła Kommiersantu Bosch ogłosił na początku tego roku przetarg, by ustalić głównych zainteresowanych. Rozmówca rosyjskiego dziennika obok firmy Hisense wymienił również firmę Midea, a także anonimowego inwestora z Turcji. 

Kommiersant pisze, że petersburskie zakłady Boscha wyceniono na ok. 4 mld rubli, co stanowi równowartość ok. 193 mln zł.

Przetarg podobno wygrała chińska firma Hisense. Źródło podkreśliło w rozmowie z dziennikiem, że złożona oferta nie była jednak zbyt atrakcyjna. 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama