reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Szwedzki holding zdradza szczegóły inwestycji w Polsce

Volvo Buses poinformował o zbyciu swojej wrocławskiej fabryki na rzecz Vargas Holding. Przez kilka miesięcy nieznane były jednak żadne szczegóły inwestycji, aż do teraz.

16 marca Volvo Buses poinformowało, że zmienia swój dotychczasowy model biznesowy w Europie. Konsekwencją tych decyzji okazało się ogłoszenie zamknięcia fabryki nadwozi firmy we Wrocławiu

W tym samym komunikacie prasowym Volvo Buses poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego zbycia swoich obiektów na rzecz Vargas Holding. Zaznaczono, że po podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy firmami, teren Volvo Buses we Wrocławiu zostanie zbyty na rzecz Vargas Holding, który zmieni jego przeznaczenie i stopniowo będzie powiększać zakład produkcyjny. 

Wtedy jeszcze nie było wiadomo, a przynajmniej Volvo nie ogłaszało, co będzie produkował Vargas Holding. Poinformowano jedynie, że produkcja rozpocznie się w 2024 roku i będzie się zwiększała w kolejnych latach. Zaznaczono też, że jest wysoce prawdopodobnym, że Vargas Holding zaoferuje zatrudnienie części pracowników koncernu, a niektórym już w trzecim kwartale 2023 roku.

Teraz Vargas Holding ogłosił, że będą tam produkowało pompy ciepła. 

„Aby zrealizować ambicje firmy, Aira zapewniła sobie światowej klasy zakład produkcyjny we Wrocławiu, gdzie produkcja rozpocznie się w 2024 roku – pisze Vargas Holding w aktualnościach. „Europa stoi w obliczu wielu strategicznych wyzwań, które razem składają się na polikryzys, w tym kryzys klimatyczny, kryzys energetyczny i kryzys kosztów życia. Ogrzewanie budynków mieszkalnych stanowi 10% całkowitej emisji w Europie i jest trzecim co do wielkości źródłem emisji CO2.”

Aira została założona w 2017 roku. Po założeniu firm Polarium, Northvolt i H2 Green Steel, szwedzki deweloper i inwestor, Vargas, postanowił założyć właśnie Airę, by przyspieszyć elektryfikację ogrzewania budynków mieszkalnych za pomocą technologii czystej energii dla każdego domu.

Firma prowadzi obecnie działania pilotażowe we Włoszech, a jeszcze w tym roku rozpocznie działalność w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jak czytamy w aktualnościach, ambicją firmy na 2030 rok jest obecność na ponad 20 rynkach i zatrudnienie ponad 10 000 ekspertów i techników ds. czystej energii w całej Europie. W ciągu dziesięciu lat Aira chce obsługiwać 5 milionów europejskich domów.

Warto dodać, że Wrocławskie Fakty piszą, iż pracownicy dotychczasowej fabryki Volvo mają poznać więcej szczegółów 26 czerwca. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama