reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Biznes |

Micron zainwestuje 600 mln USD w Chinach

Micron twierdzi, iż zainwestuje ponad 4.3 mld RMB (600 mln USD) w zakład pakowania i testowania w Xi'an, w Chinach, włączając w to przejęcie aktywów Licheng's Xi'an.

Producent układów pamięci ogłosił swoje plany w chińskojęzycznym komunikacie prasowym, w którym stwierdza, że firma zdecydowała się nabyć sprzęt do pakowania spółki zależnej Powercheng Semiconductor (Xi'an) Co., Ltd. Planuje również zbudować nowy zakład na terenie fabryki Micron w Xi'an, a także wprowadzić nowy i wysokowydajny sprzęt do pakowania i testowania.

Należy jednak przypomnieć, że pod koniec maja Micron znalazł się na celowniku Chińskiej Administracji Cyberprzestrzeni (CAC), która stwierdziła, że produkty amerykańskiej firmy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, a operatorzy krytycznej infrastruktury informatycznej w Chinach powinni zaprzestać zakupu jej produktów. O sprawie pisał Evertiq: Micron powodem zwiększonego napięcia na linii USA-Chiny. Firma nie wspomniała jednak o sprawie w najnowszym komunikacie prasowym.

W nowym budynku fabryki zostanie wprowadzona dodatkowa linia produkcyjna do wytwarzania mobilnych produktów DRAM, NAND i SSD. Ruch ten ma wzmocnić istniejące możliwości pakowania i testowania w fabryce Xi'an. Micron twierdzi, że przygotowywał się do tego projektu od jakiegoś czasu, a nawet rozpoczął certyfikację kwalifikacji do produkcji mobilnej pamięci DRAM w Xi'an.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości realizacji tego ważnego projektu. Po ukończeniu nowego budynku fabryki będziemy stopniowo wprowadzać nowy sprzęt i procesy produkcyjne w Xi'an. Przejęcie aktywów Licheng Xi'an umożliwia Micron Xi'an bezpośrednią obsługę całej działalności związanej z testowaniem opakowań. Jesteśmy bardzo wdzięczni za bliską współpracę między Powercheng Xi'an i Micron", mówi Wu Mingxia, dyrektor generalny Micron China, w komunikacie prasowym.

Jak wynika z komunikatu prasowego, sprzęt Powercheng Xi'an działał w fabryce Microna w ramach długoterminowej umowy, którą podpisano w 2016 roku. Umowa ta jednak obecnie wygasa. W związku z Firma spodziewa się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w ciągu niecałego roku, pod warunkiem uzyskania zgody chińskich organów regulacyjnych.

Należy dodać, że Micron zapewni nowe umowy o pracę wszystkim 1200 pracownikom Licheng Xi'an. Nowy projekt inwestycyjny stworzy również 500 dodatkowych miejsc pracy, co przełoży się na zwiększenie łącznej liczby pracowników Microna w Chinach do ponad 4500.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2