reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siemens
Przemysł elektroniczny |

Siemens zapowiada inwestycję o wartości 2 mld euro

Założony w 1847 roku niemiecki gigant twierdzi, że strategia inwestycyjna w zwiększenie mocy produkcyjnych, laboratoria i centra edukacyjne zwiększy jego przyszły wzrost, innowacyjność i konkurencyjność.

Siemens przygotowuje się na przyszłość dzięki ogromnemu zaangażowaniu finansowemu w badania i działalność w wielu szybko rozwijających się sektorach.

Gigant przedstawił właśnie strategię inwestycyjną, która zakłada przeznaczenie 2 miliardów euro przede wszystkim na nowe moce produkcyjne, a także na laboratoria innowacji, centra edukacyjne i inne obiekty. Firma rozpoczęła swój nowy program od ogłoszenia budowy zaawansowanej technologicznie fabryki w Singapurze, która będzie obsługiwać rozwijające się rynki Azji Południowo-Wschodniej.

Siemens potwierdził również, że w roku podatkowym 2023 – zgodnie z oczekiwaniami – zwiększa o około 0,5 mld EUR środki przeznaczone na badania i rozwój w obszarach takich jak sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki i metawersja przemysłowa. Krok ten jest również wynikiem niedawno ogłoszonego partnerstwa z Microsoftem, które ma na celu przyspieszenie generowania kodu dla automatyzacji przemysłu za pomocą ChatGPT.

Firma twierdzi, że główne elementy zaangażowania kapitałowego w wysokości 2 miliardów euro pozwolą Siemensowi na zwiększenie globalnych inwestycji w nowe fabryki zaawansowanych technologii, laboratoria innowacji i centra edukacyjne; zwiększenie mocy produkcyjnych; rozbudowę sieci produkcyjnej i zdolności badawczo-rozwojowych w Azji; a także rozbudowę cyfrowej fabryki w Chengdu w celu pobudzenia dalszego wzrostu w Chinach.

"Dzisiaj ogłaszamy strategię inwestycyjną mającą na celu pobudzenie przyszłego wzrostu, napędzanie innowacji i zwiększenie odporności" – powiedział Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG. "Inwestycje te stanowią podstawę naszej strategii łączenia świata rzeczywistego i cyfrowego, a także koncentracji na dywersyfikacji i działalności lokalnej. Wyraźnie podwajamy naszą silną, globalną obecność, aby wspierać wzrost na najważniejszych rynkach na świecie".


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama