reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq
Przemysł elektroniczny |

Polska branża elektroniczna tętni życiem na Evertiq Expo Kraków

13 czerwca 2023 roku trzy zespoły Evertiqa wyruszyły z Hagi, Sztokholmu i Gdańska, by dotrzeć do Krakowa na nasze czwarte w historii targi Evertiq Expo Kraków, które odbyły się dzień później.

W ciągu jednego dnia – 14 czerwca – w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w naszych targach udział wzięło łącznie 691 osób. 87 wystawiających się firm powitało 411 odwiedzających z 242 różnych firm – począwszy od producentów, dystrybutorów, a skończywszy na dostawcach technologii, rozwiązań oraz naukowcach z polskich ośrodków badawczych.

Najważniejsze punkty programu konferencji obejmowały prezentacje na temat zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw od dostawcy EMS Scanfil. Podczas pandemii branża doświadczyła zwiększonych trudności związanych z dostawami komponentów elektronicznych. Zmusiło to producentów elektroniki do zmiany sposobu pracy w łańcuchu dostaw. Dla Scanfil wyzwania te były impulsem do realizacji projektu "Supply Chain Risk Management", którego celem było opracowanie narzędzia, które za pomocą liczb, danych i faktów przedstawiałoby ryzyko związane z poszczególnymi komponentami.

Dr Piotr Wiśniewski, CEO DBR 77 Robotics, poprowadził prezentację na temat praktycznych zastosowań algorytmów AI, omawiając w jaki sposób firmy mogą realizować proces o 50% szybciej, 20% wydajniej i 30% taniej oraz jak mogą podejmować optymalne decyzje w czasie rzeczywistym.

Karol Sowa z Sowa Electronics starał się odpowiedzieć na pytanie "Ile kosztuje zakup i wdrożenie maszyny do lutowania selektywnego – i kiedy taka inwestycja się zwróci?".

Gość specjalny, Remigiusz Wilk, Dyrektor ds. Komunikacji Grupa WB, dokonał charakterystyki największej polskiej prywatnej grupy spółek przemysłu obronnego, opowiedział o lekcjach wyciągniętych z konfliktu ukraińskiego, mówił o rozwiązaniach na przyszłość, a przede wszystkim przybliżył słuchaczom System Amunicji Krążącej WARMATE do misji bojowych.

Redaktor naczelny Evertiqa, Dennis Dahlgren, przedstawił porównanie amerykańskiej ustawy CHIPS i jej unijnego odpowiednika. Jak wypadają one na tle innych? Jakie są kluczowe różnice? A przede wszystkim - jakie są ich dotychczasowe efekty? Były to pytania, które zostały poruszone w prezentacji.

Statystyki oraz więcej informacji na temat minionego Evertiq Expo w Krakowie znajduje się TUTAJ.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2