reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Rolls-Royce inwestuje w badania na Węgrzech

Rolls-Royce posiada w Budapeszcie centrum badawcze, w którym zgodnie z najnowszymi planami, będą prowadzone prace badawczo-rozwojowe mające na celu elektryfikację lotnictwa. Założona w 1904 roku brytyjska spółka zainwestuje w przedsięwzięcie 16,4 mln euro na Węgrzech i utworzy 20 nowych miejsc pracy dla inżynierów.

Mobilność lotnicza stanowi ważną część działalności Rolls-Royce’a, w ramach której firma zajmuje się projektowaniem, rozwojem i integracją innowacyjnych elektrycznych i hybrydowo-elektrycznych systemów zasilania i napędu, które w przyszłości mają kształtować przyszłość lotnictwa na rynku zaawansowanej mobilności lotniczej. HIPA podkreśla, że inżynierowie Roll-Royce Hungary odgrywają kluczową rolę w tym procesie.

Teraz Rolls-Royce ogłosił rozpoczęcie zakrojonego na szeroką skalę projektu badawczo-rozwojowego w swoim zakładzie w Budapeszcie, który koncentruje się na działaniach dążących do zrównoważenia lotnictwa. 

W związku z tym, Rolls-Royce dąży do opracowania systemów zasilania i napędu dla całkowicie elektrycznych i hybrydowych samolotów typu plug-in przeznaczonych do dojazdów do pracy i transportu miejskiego. Druga część projektu dotyczy natomiast rozwoju szybkich systemów opartych na generatorach.

HIPA podaje, że inwestycja o wartości 16,4 mln euro pozwoli brytyjskiej spółce na zatrudnienie 20 wysoko wykwalifikowanych inżynierów, oprócz 120 pracujących obecnie w budapesztańskim oddziale. Oczekuje się również, że Rolls-Royce przyspieszy przełomowe rozwiązania technologiczne, które będą wspierać nisko- i bezemisyjne podróże lotnicze do 2050 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1