reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Varta
Przemysł elektroniczny |

Varta uruchamia gigafabrykę

Niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1887 roku zainwestowało ponad 20 mln euro w budowę i wyposażenie gigafabryki systemów magazynowania energii. Decyzja ta była podjęta z powodu chęci sprostania utrzymującemu się silnemu popytowi. Varta nie zamierza się zatrzymywać, planuje już kolejne inwestycje.

Varta informuje w aktualnościach na swojej stronie internetowej, że latem tego roku uruchomi nową fabrykę systemów magazynowania energii. W przyszłości na łącznej powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych w zakładzie Neunheim w Ellwangen w Badenii-Wirtembergii będzie produkowanych do 100 000 systemów magazynowania energii rocznie. 

Produkcja w gigafabryce będzie wysoce zautomatyzowana i będzie wykorzystywała najnowsze technologie Przemysłu 4.0, w tym roboty i procesy spawania laserowego, zaznacza Varta. Firma technologiczna z siedzibą w Ellwangen zainwestowała w to ponad 20 milionów euro, jednak już teraz planuje kolejne inwestycje. W nowym zakładzie powstanie około 120 nowych miejsc pracy.

"Wzrost na rynku domowych magazynów energii trwa nieprzerwanie. W pierwszym kwartale 2023 r. w Niemczech zainstalowano ponad 110 000 nowych jednostek magazynujących. W pierwszej połowie roku spodziewamy się prawie 240 000 nowych instalacji w Niemczech. Dzięki zdolnościom produkcyjnym nowej Gigafactory możemy dobrze dostosować się do rosnącego rynku" – mówił Dominik Gluba, dyrektor generalny VARTA Energy Storage.

Rozszerzenie produkcji odbędzie się w dwóch etapach: 

  • na początek, od czwartego kwartału 2023 r., produkcja będzie wynosiła około 500 megawatogodzin rocznie, co odpowiada około 50 000 systemów magazynowania;
  • następnie, najpóźniej na początku 2025 toku, produkcja zostanie zwiększona do jednej gigawatogodziny.

Zakład produkcyjny znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby Varty w Ellwangen. Firma poważnie podchodzi do jego dalszej rozbudowy – w niedalekiej przyszłości mają zostać dodane dodatkowe linie produkcyjne, a na miejscu zaplanowano już obszary rozbudowy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama