reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Flex
Przemysł elektroniczny |

Szwedzka firma bije rekordy produkcji w Polsce

Założony w 1876 roku w Sztokholmie Ericsson bije kolejne rekordy produkcji. Skandynawsko-bałtyckie przedsiębiorstwo zajmujące się komunikacją cyfrową poinformowało właśnie, że wraz z firmą Flex w fabryce w Tczewie wyprodukowało milion produktów radiowych 5G.

Aktualizacja; czerwca 15, 2023 9:14 AM

Ericsson przypomina, że rok wcześniej poinformował o powstaniu milionowego urządzenia 5G „Made in Poland”, które firma ocenia jako serce sieci 5G i główny komponent, wykorzystywany do budowy infrastruktury komórkowej w wielu krajach Europy. W najnowszym komunikacie, Ericsson ogłasza produkcję milionowego radia 5G -AIR 3278, moduł Massive MIMO z 32 nadajnikami i 32 odbiornikami wbudowanymi w radio 5G. Firma podkreśla, że sprzęt ten jest kluczowym komponentem nowoczesnych sieci 5G, które wdraża się w całej Europie.

„Zużywa ono mniej energii i charakteryzuje się mniejszą i lżejszą konstrukcją w porównaniu do poprzednich generacji, a jednocześnie zapewnia większą szerokość pasma i lepszą wydajność. Firma Ericsson będzie dążyła do dalszego zmniejszania rozmiaru i zużycia energii przez swoje produkty radiowe 5G przy jednoczesnym opracowywaniu nowych technologii pozwalających na energooszczędną instalację” – pisze Ericsson w komunikacie.” Fabryka Flex w Tczewie jest jednym z głównych europejskich zakładów produkujących radia 5G dla firmy Ericsson. Zakład jest strategicznym elementem globalnego łańcucha dostaw Ericsson.”

Milionowe jednostka radiowa zostanie zainstalowana w Telii. Ericsson dostarcza Telii wszystkie lokalizacje 5G w Szwecji, Norwegii, Estonii i na Litwie. 5G jest katalizatorem cyfrowej transformacji, umożliwiając nowe przypadki użycia i ma potencjał, aby podnieść poziom domu i miejsca pracy dzięki innowacjom, zrównoważonemu rozwojowi i bezpieczeństwu.

Założony w 1876 roku w Sztokholmie Ericsson posiada dziś globalny i elastyczny łańcuch dostaw. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się na całym świecie, choć należy podkreślić, że jej główna działalność produkcyjna prowadzona jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii, Estonii i Malezji. Produkcja, która odbywa się w Polsce odpowiada za zaopatrzenie Ericssona, umożliwiające zapewnienie sieci 5G w Europie i Brazylii w Ameryce Łacińskiej.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1