reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay_geralt
Biznes |

Po 27 latach będą zmiany w zarządzie Radmoru

W marcu 1996 roku Andrzej Synowiecki objął funkcję prezesa Radmor S.A. Po 27 latach, w czerwcu 2023 roku zakończy swoją ostatnią kadencję i ustąpi z funkcji prezesa gdyńskiej spółki.

1 lipca 2023 roku zarządzanie Radmor S.A. przejmie młodsze pokolenie menedżerów. W komunikacie prasowym zaznaczono, że firma znajduje się w dobrej kondycji: w fazę badań kwalifikacyjnych wchodzą nowoczesne produkty o olbrzymim potencjale rynkowym, zasadniczo odmłodzona kadra menedżerska i pracownicza reprezentuje wysoki poziom wiedzy i zaangażowania, w dobrym stanie znajdują się środki produkcji i zgromadzone materiały, a ostatni rok spółka zakończyła wysokim zyskiem.

W kolejnych latach Radmor oczekuje dalszego, dynamicznego rozwoju. Prognozy te odzwierciedlają przyjętą i realizowaną strategię spółki.

Radmor S.A. został przejęty przez WB Electronics S.A. Oznacza to, że Andrzej Synowiecki przez 15 lat pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Skarbu Państwa, po przejęciu rozpoczął 12 letni okres pełnienia tej funkcji w organizacji prywatnej.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że ustępujący prezes wiele lat działał też szerzej w branży obronnej – aktywnie działał w Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego, przez osiem lat pracował w Komitecie Sterującym do spraw badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także należał do rad nadzorczych takich podmiotów jak PHZ Cenzin, SR Nauta, PZL Mielec, Sevenet oraz Rady Uczelni Politechniki Gdańskiej.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2