reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toyota
Przemysł elektroniczny |

Toyota inwestuje w laboratorium akumulatorów w USA

Toyota Motor North America zainwestuje 50 mln USD w budowę nowego laboratorium w swojej północnoamerykańskiej siedzibie badawczo-rozwojowej w York Township w stanie Michigan, które będzie zajmowało się oceną akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Nowe laboratorium baterii w Michigan będzie sprawdzać czy akumulatory Toyoty spełniają wymagania klientów w Ameryce Północnej, potwierdzając ich wydajność, jakość i trwałość. Firma twierdzi, że nowe laboratorium akumulatorów ma rozpocząć działalność w 2025 roku.

"Dodając te krytyczne możliwości oceny akumulatorów samochodowych, nasz zespół będzie w stanie lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów, w tym Toyota Battery Manufacturing North Carolina i Toyota Motor Manufacturing Kentucky, z których ta ostatnia wkrótce będzie montować niedawno ogłoszony, całkowicie nowy, trzyrzędowy, elektryczny SUV na baterie" – mówił w komunikacie prasowym Shinichi Yasui, wiceprezes wykonawczy Toyota Motor North America (TMNA), Research and Development.

Toyota zaznacza, że zespół będzie współpracował również z innymi północnoamerykańskimi dostawcami partnerskimi. Ma to na celu włączenie do obiegu wyprodukowanych lokalnie baterii.

Oczekuje się, że poza rozwojem baterii, inne działania laboratoryjne będą obejmowały oceny z wykorzystaniem ładowania poziomu 2 i poziomu 3, a także łączność ze źródłami zasilania i infrastrukturą.

"Wraz z rosnącą produkcją elektryfikacji w Ameryce Północnej, ważne jest, aby mieć lokalną infrastrukturę wspierającą, któran co ważniejsze, pozwala nam inwestować w członków zespołu i rozwój technologii" – mólwi Jordan Choby, wiceprezes grupy Powertrain w TMNA R&D. "Ten nowy obiekt umożliwia nam również eksperymentowanie i wykorzystywanie nowych możliwości w miarę rozwoju technologii i potrzeb biznesowych".

Oprócz pracy nad obecną produkcją akumulatorów, inżynierowie laboratoryjni będą badać nowe konfiguracje akumulatorów dla wdrażanych w przyszłości produktów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2