reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon: emisja CO2 w 2025 będzie niższa o 70% niż w 2019

Rutger Wijburg, dyrektor operacyjny firmy, wygłosił tę prognozę podczas rozpoczęcia budowy nowej 300-milimetrowej fabryki Smart Power Fab w Dreźnie.

Świat dąży do zerowej emisji netto do 2050 roku. Zaangażowały się w to również firmy produkujące półprzewodniki. Jedną z nich jest Infineon, który w ciągu ostatnich kilku dni przedstawił swój własny raport z postępów. 

Po rozpoczęciu prac nad nową fabryką Smart Power Fab w Dreźnie, Rutger Wijburg, dyrektor operacyjny Infineon, powiedział EE Times Europe, że firma spodziewa się być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Dodał, że robi w tym kierunku duże postępy i powiedział, że emisje w 2025 r. będą o 70% niższe niż w 2019 r.

"Przyspieszamy w związku z transformacją ekologiczną i cyfryzacyjną w Europie oraz poza nią. Zapotrzebowanie na półprzewodniki silnie i stale rośnie w związku z wysokim popytem na energię odnawialną, centra danych i elektromobilność. Znacząco zwiększamy nasze moce produkcyjne i będziemy produkować półprzewodniki analogowe, sygnały mieszane i półprzewodniki mocy" – dodał w komunikacie prasowym Jochen Hanebeck, dyrektor generalny Infineon.

Globalny przemysł produkcji półprzewodników jest głównym konsumentem energii. Oczekuje się również, że w 2030 roku zużyje 237 terawatogodzin (TWh) energii elektrycznej. W 2022 r. sama firma Infineon zużyła 2568 gigawatogodzin (GWh) energii w swoich zakładach produkcyjnych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama