reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Autoliv
Przemysł elektroniczny |

Autoliv zlikwiduje do 8000 miejsc pracy

Założona w 1953 roku szwedzka firma zajmująca się samochodowymi systemami bezpieczeństwa przyspiesza globalną redukcję kosztów strukturalnych, w szczególności w ramach swojej działalności w Europie. Autoliv pisze w komunikacie prasowym, że plan obejmuje redukcję do 8 000 stanowisk na całym świecie.

Autoliv stwierdza w komunikacie prasowym, że działania te wspierają średnio- i długoterminowe cele finansowe firmy oraz że podtrzymuje swoje prognozy na cały rok 2023.

Przyspieszone strukturalne inicjatywy redukcji kosztów obejmują dalszą optymalizację zasięgu geograficznego i struktury organizacyjnej Autoliv. Oznacza to znaczną redukcję całkowitej bezpośredniej i pośredniej siły roboczej firmy nawet o 11%, a także zamknięcie kilku zakładów w Europie.

Przewiduje się, że inicjatywy te spowodują redukcję do 2 000 stanowisk pośrednich na całym świecie, czyli około 11% całkowitej pośredniej siły roboczej Autoliv. Połowa z nich ma dotknąć Europy. Firma stwierdza w komunikacie prasowym, że inicjatywy te wpłyną na wszystkie działy. Pierwsze redukcje zatrudnienia mają nastąpić w 2023 roku.

Autoliv zamierza również zmniejszyć swoje globalne bezpośrednie zatrudnienie. Firma spodziewa się, że doprowadzi to do redukcji około 6 000 stanowisk na całym świecie, czyli około 11% całkowitej bezpośredniej siły roboczej, biorąc pod uwagę dzisiejsze poziomy sprzedaży jako punkt odniesienia.

"Inicjatywy te będą nadal optymalizować nasz zasięg geograficzny w celu uzyskania bardziej efektywnej struktury, aby jak najlepiej służyć naszym klientom, jednocześnie obniżając koszty i prowadząc do długoterminowej poprawy marż i przepływów pieniężnych. Zamierzamy uprościć i skonsolidować sposób, w jaki działamy we wszystkich obszarach. Redukcja zatrudnienia dotknie osoby pracujące w naszych biurach, centrach technicznych i zakładach, w tym na stanowiskach kierowniczych wszystkich szczebli" – mówił w komunikacie prasowym Mikael Bratt, prezes i dyrektor generalny Autoliv.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama